Służby ostrzegają. Dzisiaj wieczorem lepiej zostańcie w domach!

Służby ostrzegają. Dzisiaj wieczorem lepiej zostańcie w domach! Źródło: flickr.com

Choć piękna pogoda zdecydowanie zachęca do wyjazdów nad wodę i wieczornych spacerów, to z tym ostatnim trzeba będzie uważać. Meteorolodzy ostrzegają przed groźnymi burzami, które przejdą nad Polską w nocy z soboty (09.06) na niedzielę (10.06). Lepiej zostańcie dziś w domu!

Burze z piorunami i ogromne fale deszczu zaleją południowo-zachodnią Polskę już o godzinie 20:20. Najbardziej dotknięte zostaną województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie. Lekkich opadów można spodziewać się w pozostałych częściach kraju.

Pogoda na weekend - uważajcie na grad!

Na południu, oprócz burz i opadów deszczu, można spodziewać się opadów gradu. Duże kulki lodu mogą tworzyć zagrożenie zarówno dla ludzi i zwierząt, jak i dla stojących pod gołym niebem samochodów. Warto więc schować je do krytego garażu. W przypadku braku takiej możliwości, dobrym rozwiązaniem jest przykrycie samochodu grubym kocem, kołdrą lub specjalnym pokrowcem ochronnym.

A jak się zapowiada pogoda na niedzielę?

Ostatni dzień weekendu będzie tak samo upalny i słoneczny jak piątek oraz sobota. Najniższe temperatury odnotujemy w Zakopanem, około 24 stopnie, a najwyższe w Krakowie (30 stopni w cieniu). W większości kraju w godzinach popołudniowych możemy spodziewać się przelotnych opadów. Deszcz spadnie przede wszystkim w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Widzowie TVP załamani. Odchodzą dwie największe gwiazdy
  2. Katarzyna Cichopek przeżywa dramat. Nie może sobie z tym poradzić
  3. Dieta OXY - wszystko, co powinieneś wiedzieć o diecie proteinowej
  4. Ile lat ma Jaworowicz? Nigdy nie zgadniecie!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News