Służby potwierdzają: Sprawca krwawego zamachu to Polak

Służby potwierdzają: Sprawca krwawego zamachu to Polak

Polacy w szeregach Państwa Islamskiego nie są często spotykani. Jeden z nich zginął w samobójczym zamachu w Iraku. Jego czyn pochłonął co najmniej 11 ofiar. Teraz dowiadujemy się o kolejnym polskim żołnierzu ISIS, który również brał udział w zamachu i został zatrzymany. Jordańskie służby właśnie potwierdziły - to Polak, islamski radykał. 

Adam al-N. jest ścigany w Polsce za udział w obcej organizacji terrorystycznej i walki w Syrii po stronie tzw. Państwa Islamskiego. Wydano za nim międzynarodowy nakaz aresztowania. Nie udało się go zatrzymać w kraju, bo uciekł do Jordanii. Teraz władze Jordanii poinformowały, że został tam zatrzymany i odsiaduje wyrok 4 lat pozbawienia wolności. Wcześniej nie było wiadomo czy sprawca krwawej zbrodni to Polak.

Jak dowiadujemy się z komunikatu władz Jordanii, Polak został zatrzymany dwa lata temu i od września 2015 roku przebywa w więzieniu. Warszawska prokuratura próbuje uzyskać o nim więcej informacji, ale aż dotąd wszystkie prośby były ignorowane. Obecnie prokuratura znów przesyła zapytania do Jordanii - tym razem pytając o to, o co został oskarżony i ile jeszcze będzie trwała odsiadka.

W Polsce przeciwko Adamowi al-N. toczy się postępowanie o udział w zbrojnej organizacji terrorystycznej. Zarzuca się mu nawoływanie do udziału w eksterminacji i masowym zamachu. Adam al-N., prócz polskiego, posiada także obywatelstwo Jordanii.

Źródło: rmf24.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News