Wielka ewakuacja w Dzierżoniowie! Policja i straż pożarna wyznaczyły strefę bezpieczeństwa, a mieszkańcy znajdujący się zasięgu zagrożenia musieli opuścić swoje domy. 

Podczas remontu mostu na ul. Sienkiewicza znaleziono materiały wybuchowe z czasów II wojny światowej. Saperzy zabezpieczają teren i nie wiadomo jak długo jeszcze potrwają ich prace.

Niebezpieczna akcja saperów

Ewakuacja została przeprowadzona dziś o godzinie 13, a swoje mieszkania musiały opuścić wszystkie osoby w promieniu pół kilometra od miejsca znaleziska. Wśród ewakuowanych były także dzieci z dwóch pobliskich szkół i przedszkola.

Według niepotwierdzonych informacji, oprócz kilku niewybuchów, które zostały znalezione na moście, w pobliżu niewybuchów może znajdować się również trotyl, który znacznie utrudnia pracę saperów.

Burmistrz Dzierżoniowa powołał sztab kryzysowy, a wszyscy, którzy w wyniku ewakuacji nie mają schronienia mogą przeczekać do końca akcji w kinie bądź hotelu lokalnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ci, dla których miejsca zabraknie, proszeni są o skierowanie się do rodziny lub znajomych.

Źródło: wp.pl

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

Zobacz również