Służby chcą aresztować polityka PiS! Parlament podjął decyzję

Służby chcą aresztować polityka PiS! Parlament podjął decyzję

Senat podjął ostateczną, kontrowersyjną decyzję! Wiemy, co stanie się z parlamentarzystą PiS, który miał dopuścić się szeregu poważnych przestępstw. Co ciekawe, wśród zwolenników aresztowania są także politycy formacji Kaczyńskiego.

Dzisiejsze obrady Senatu skupiały się na naprawdę wielu kwestiach. Co ciekawe, dla mediów oraz opinii publicznej najciekawszą okazała się sprawa Stanisława Koguta. ZOBACZ TAKŻE: Wcześniejsze wybory w Polsce?! Parlament właśnie podjął decyzję Parlamentarzysta miał bowiem w przeszłości przyjmować gigantyczne łapówki. Kolejnym postawionym mu zarzutem jest także rzekome "pośrednictwo przy załatwianiu sprawy penitencjarnej skazanego za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą". Senat miał więc dziś ustalić, czy Kogut będzie mógł zostać zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Obrady nad tą kwestią zdecydowano się utajnić.

Finalna decyzja w sprawie polityka PiS

Ostatecznie członkowie izby wyższej polskiego Parlamentu odrzucili wniosek prokuratury w sprawie senatora. Stwierdzili bowiem, że zarzuty mogą zostać postawione, nawet jeżeli nie zostanie aresztowany. W głosowaniu wzięło udział łącznie 88 parlamentarzystów. 37 z nich opowiedziało się przeciw aresztowaniu Koguta. Co jednak najciekawsze, wśród głosujących za aresztowaniem znaleźli się senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, w tym jeden z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego - marszałek Stanisław Karczewski, który po ostatecznej decyzji wyraził oburzenie wynikiem głosowania. ZOBACZ TAKŻE: Mega afera w PiS ujawniona! Politycy są w szoku Na razie nie wiadomo, którzy senatorowie i dlaczego zagłosowali przeciwko aresztowaniu skompromitowanego polityka.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News