Cała polska wstrzymała oddech, zamach na prezydenta. SOP zmyślił całą historię

Cała polska wstrzymała oddech, zamach na prezydenta. SOP zmyślił całą historię Źródło: youtube.com/FrogFootTV - 998 & Lotnictwo

Służba Ochrony Państwa i policja nie wykluczały, że kierowca srebrnego Volkswagena, który blisko dwa miesiące temu sforsował bramę Pałacu Prezydenckiego, chciał dokonać zamachu na głowę państwa. "Fakt" dotarł do nagrań z monitoringu, na podstawie których dowodzi, że służby... zmyśliły znaczną część historii.

Służba Ochrony Państwa wespół z policją nie wykluczały w pierwszej chwili teorii o możliwym zamachowcu, który usiłował wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego. Taki komunikat podały później media, co zaangażowało Polaków do kolejnej refleksji nad bezpieczeństwem polskich polityków. 

Służba Ochrony Państwa nie wykluczała zamachu. "Fakt": część historii zmyślono

Przypomnijmy, że kilkanaście dni przed incydentem przy Pałacu Prezydenckim na gdańskiej scenie WOŚP został zamordowany prezydent Paweł Adamowicz. Nic dziwnego, że pojawienie się w mediach teorii o zamachowcu, który chciał wtargnąć do pałacu, w którym urzęduje Andrzej Duda, zszokowała opinię publiczną. 

Służby informowały wówczas o 36-latku, który urządził sobie w centrum Warszawy "rajd", w wyniku którego potrącił nawet jednego funkcjonariusza policji. SOP tak relacjonował ówczesny incydent. 

- Kierowca samochodu osobowego próbował sforsować zaporę i wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego – komentował wówczas rzecznik SOP ppłk Bogdan Piórkowski, zaznaczając, że to SOP zatrzymał kierowcę pojazdu.

Poważniejsze skutki wywołała za to wypowiedź jednego z wysokich funkcjonariuszy Policji. 

- Żadnej wersji, włącznie z próbą zamachu, wykluczyć nie możemy – mówił na gorąco.

Po analizie materiału z monitoringu, "Fakt" rozprawia się z teorią służb o zamachu. Gazeta punktuje też braki, które zaważyły o tym, że intruz wjechał na teren pałacu. Czytamy, że wówczas nie zawieszono ciężkiego łańcucha, opuszczonego między słupami, wyznaczającymi wjazd do pałacu. 

- Gdyby to był terrorysta, mógłby wysadzić pół pałacu - powiedział po analizie nagrania doświadczony policjant z komendy stołecznej.

Kancelaria prezydenta ograniczyła się do lakonicznego komunikatu. 

- Łańcuch zakładany jest tylko wtedy, gdy wjazd jest wyłączony. Granicą strefy ochronnej jest parkan (chroniony przez zapadnie) – powiedział  gazecie rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kinga Duda w CKM? Tego nikt się nie spodziewał po skromnej córce prezydenta!
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Magda Gessler nie chce, aby homoseksualiści adoptowali dzieci. Ostra burza w sieci
  4. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie
  5. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył

źródło: Fakt

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News