Służba Ochrony Państwa niedługo będzie pławić się w pieniądzach. Rząd zamierza dać im więcej, a odebrać tym, którzy naprawdę ich potrzebują. Podwyżki dla funkcjonariuszy SOP odbiją się na pieniądzach przeznaczonych dla chorych dzieci. Dlaczego te dodatki wędrują do ochrony?

Służba Ochrony Państwa ostatnio nie ma najlepszej opinii wśród obywateli. Ma na to wpływ ostatni wypadek kolumny Beaty Szydło, którą ochraniali funkcjonariusze SOP. Teraz rząd zapowiedział, że da im podwyżki. O tym, że jednocześnie odbierze chorym dzieciom już nie było mowy.

Minister MSWiA Mariusz Błaszczak jakiś czas temu zapowiedział, że dodatków dla Służby Ochrony Państwa nie będzie. Jak widać, rząd postanowił zmienić zdanie i podarować swojej służbie dodatkowe pieniądze. Jednakże, żeby komuś dać, najpierw trzeba innym zabrać.

Służba Ochrony Państwa z brakami w budżecie

Rząd postanowił, że przekaże SOP 25 milionów złotych. Skąd je weźmie? Z rezerwy, która była przeznaczona na program „Za życiem”. Ten program finansuje pomoc dla dzieci nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych. Teraz maluchy w potrzebie ich nie dostaną.

Rządzący twierdzą, że musieli tak zrobić, ponieważ program nie wykorzystywałby tych pieniędzy w pełni, a w SOP są bardziej potrzebne, gdyż oni nie mają żadnych dodatkowych środków. Do tego pomysłu jednogłośnie przychyliła się komisja finansów.

Na co mają pójść pieniądze odebrane chorym dzieciom? Służba Ochrony Państwa ma je przeznaczyć na wypłaty ekwiwalentów za rezygnację z mieszkania dla funkcjonariuszy służby. Warto przypomnieć że SOP zastąpił wcześniejsze Biuro Ochrony Rządu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze SOP opływać będą w luksusy

„Fakt” dowiedział się, że w tym roku wypłacono ogromną sumę jednemu funkcjonariuszowi. Otrzymał on w jednej transzy 260 tysięcy złotych. Na takie pieniądze czeka o wiele więcej funkcjonariuszy, bo aż 160 w tym byli funkcjonariusze i emeryci. To bardzo dużo pieniędzy.

Służba Ochrony Państwa nie posiada jednak tych pieniędzy i teraz trwają poszukiwania dodatkowych milionów, aby zapełnić lukę w swoim budżecie. Niestety odbierany jest budżet tym, którzy naprawdę potrzebują pieniędzy. Utrzymanie sprzętu, pielęgniarek, kupno leków dla dzieci nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych, to bardzo duży wydatek. Odebranie ich może spowodować braki w wyżej wymienionych kwestiach.

Internauci są oburzeni takim zachowaniem rządu. PiS zapowiadał, że SOP nie będzie potrzebował zbyt dużo pieniędzy, a teraz cierpieć mają na tym najbardziej potrzebujący.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsający koszmar Urbańskiego. Zmarł mu ojciec, żona go opuściła
  2. Utalentowany polski sportowiec kończy karierę. Jest nieuleczalnie chory
  3. Wassermann wściekła na dziennikarza! Powód rozbawił internautów do łez
  4. Znaki zodiaku, które są NIEMOŻLIWIE zazdrosne. Nie da się z nimi żyć
  5. Kochasz swojego psa bardziej, niż bliskich. Mamy dowody!

Andrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!