Kaczyński zwołał pilne spotkanie PiS. Media: Jest wściekły na Mateusza Morawieckiego

Kaczyński zwołał pilne spotkanie PiS. Media: Jest wściekły na Mateusza Morawieckiego

Służba Ochrony Państwa miałaby co robić. Media donoszą, że w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej szykuje się "gorące" spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z liderami obozu rządzącego. Według informatorów "Do Rzeczy" Kaczyński jest wściekły na premiera Mateusza Morawieckiego, który nie zażegnał konfliktu na linii Polska-Izrael.

Takiej narady na Nowogrodzkiej nie było od dawna. Tematy poruszane przez kierownictwo PiS bywały różne: pechowa Służba Ochrony Państwa, forsowanie reformy sądownictwa, kampania przed wyborami samorządowymi. Tym razem elita PiS omawia skutki kryzysu jaki nastał między Polską a Izraelem.

Kryzys większy niż ten, który wywołała Służba Ochrony Państwa. Spotkanie PiS na Nowogrodzkiej

Według doniesień tygodnika "Do Rzeczy" ścisłe kierownictwo PiS chce zadbać o poufność spotkania. Informacja wydostała się jednak do mediów. Informator tygodnika powiedział, że Kaczyński ma żal o kierunek polityki zagranicznej i zgrzyt z Izraelem, który nastąpił tuż przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. – Kaczyński ma osobisty żal do Morawieckiego, że doprowadził do takiego spięcia tuż przed początkiem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Już dzisiaj widać, że to nie będzie jedno-dwu dniowa przepychanka, że obije się echem w zachodnich mediach i co dla nas ważniejsze może przynieść bardzo duże straty w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi – powiedział "Do Rzeczy" informator z bliskiego otoczenia prezesa PiS. Według źródeł tygodnika kryzys dyplomatyczny podkopał zaufanie Kaczyńskiego do Morawieckiego. Ten ostatni miał stanowić nowe otwarcie rządu PiS na arenie międzynarodowej, tymczasem - zdaniem informatora - porusza się na niej  „jak słoń w składzie porcelany”.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Tygodnik spekuluje też o frakcyjnej walce w samej partii, która mogłaby zakończyć się wysunięciem nowego kandydata na premiera po jesiennych wyborach do polskiego parlamentu. Dziś trudno wyobrazić sobie, by wcześniej obowiązki premiera objął inny polityk. Przypomnijmy. Przed ok. dwiema godzinami premier Morawiecki zadeklarował, że Polska nie będzie uczestnikiem szczytu V4 w Izraelu. Zaważył o tym kryzys dyplomatyczny po słowach p. o. szefa izraelskiego MSZ, który mówił o "Polakach, którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Wcześniej o polsko-nazistowskiej kolaboracji w czasach II wojny światowej miał mówić sam premier Izraela.Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Farna pokazała BRATA! Jest bardzo PRZYSTOJNY! Fanki oszalały
  2. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  3. Fani wpadli w furię, kiedy Brodka wyszła z budynku TVN. "POJ*BAŁO SIĘ!"
  4. Agnieszka Chylińska zszokowała swoich fanów. "Aga, a kiedy ty powiesz sobie dość?"
  5. Nie żyje znany, polski muzyk. Przegrał z chorobą
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Do Rzeczy Następny artykuł