Dymisja wiceszefa Służby Ochrony Państwa. Znane już nazwisko następcy

Dymisja wiceszefa Służby Ochrony Państwa. Znane już nazwisko następcy Źródło: Flickr/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Służba Ochrony Państwa poinformowała o istotnych zmianach. Dzisiaj doszło do dymisji wiceszefa formacji, który odpowiadał za ochronę VIP-ów i zabezpieczenie imprez z ich udziałem. Podane zostało już nazwisko jego następcy.

Służba Ochrony Państwa podlega Ministerstwo Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji i zajmuje się ochroną osób rządzących w Polsce. Do jej zadań należy między innymi odpowiednie zabezpieczanie wydarzeń, w których udział biorą wysoko postawieni urzędnicy państwowi. Wiceszef tej formacji został właśnie zdymisjonowany. Wybrano już następcę. 

Służba Ochrony Państwa z nowym wiceszefem 

Służba Ochrony Państwa jest umundurowaną formacją, która chroni ważne osoby ze sztabu rządzącego. Z dniem 1 lutego 2018 roku zastąpiła ona działalność Biura Ochrony Rządu. Obecnie w kadrach tej organizacji doszło do pewnych przetasowań. 

Zdymisjonowany został wiceszef SOP-u, pułkownik Paweł Tymiński. Wniosek o jego odwołaniu podpisała szefowa MSWiA, Elżbieta Witek. Znamy już nazwisko człowieka, który go zastąpi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Krzysztof Biegaj nowym szefem SOP 

Pułkownik Paweł Tymiński stracił posadę zastępcy komendanta Służby Ochrony Państwa. Był on odpowiedzialny za ochronę VIP-ów oraz zabezpieczanie wydarzeń z ich udziałem. Decyzja o tej dymisji zaskoczyła wiele osób, w tym funkcjonariuszy tej formacji. Nie wiadomo jaka była przyczyna tego działania.  Tymiński ma ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. W 1996 roku zaczął służbę w BOR. Odpowiadał między innymi za ochranianie takich wydarzeń jak wizyta papieża Franciszka w Polsce czy zabezpieczenie szczytu NATO w Warszawie. Były wiceszef SOP nie komentuje decyzji swoich przełożonych. 

Wiadomo, że zastąpi go podpułkownik Krzysztof Biegaj, który również posiada ogromne doświadczenie. Był oficerem ochrony generała Stanisława Kozieja, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zajmował się także ochroną byłych prezydentów. 

W szeregach SOP pojawiły się głosy o tym, że dymisja wiceszefa w tym momencie jest bardzo ryzykowna. Związane jest to ze zbliżającymi się ważnymi uroczystościami państwowymi takimi jak chociażby obchody rocznicy Poznańskiego Czerwca. Pojawiły się także głosy dotyczące tego, że Krzysztof Biegaj jest za młody na to stanowisko i - zanim obejmie tę funkcję - powinien nabrać więcej doświadczenia. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec pokazali swoje OGROMNE posiadłości! Takich luksusów nie ma żaden inny góral
  2. Gwiazdor Polsatu zmarł na PRZERAŻAJĄCĄ chorobę. Jego ostatnie słowa zmiażdżą wam serce
  3. Koleżanki kazały 10-latce szczekać i aportować. Wszystko przez imię, które wybrali dla niej rodzice
  4. Absolutny brak wyobraźni. Kobieta jechała na hulajnodze elektrycznej i ciągnęła po ziemi krwawiącego psa. Wszystko widać na nagraniu
  5. Pasażerowie musieli być w szoku. Anna Mucha wparowała do tramwaju, ludzie śmierdzieli, więc zrobiła, co musiała
  6. Najpierw wyrzucili ją z pracy, teraz otrzymała druzgocące wyniki badań. Dramat Barbary Kurdej-Szatan

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News