O tym się głośno nie mówiło. SOP ukrywał przed opinią publiczną trzy kolejne stłuczki pojazdów rządowych

O tym się głośno nie mówiło. SOP ukrywał przed opinią publiczną trzy kolejne stłuczki pojazdów rządowych Źródło: .

Służba Ochrony Państwa ma swoje za uszami, lecz nikt o tym głośno nie mówi. Wiadomo już o trzech stłuczkach, które były ukrywane przed Polakami.

Służba Ochrony Państwa ostatnio poinformowała o swojej "świątecznej liście zakupów". SOP przedstawił niezbyt długą, ale wyjątkowo kosztowną listę nowych samochodów, które mają jeszcze w tym roku rzekomo zasilić flotę. Nowe nabytki będą do odbioru tuż przed świętami. Celem wymiany samochodów jest zmodernizowanie pojazdów należących do Służby. 

Jak się okazuje, SOP jednocześnie dzieli się informacjami i je przed nami ukrywa. Razem z MSWiA
przemilczeli aż do czerwca trzy kolizje, do których doszło z ich udziałem. Dlaczego szczegółowych informacji dowiadujemy się tak późno?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 


Służba Ochrony Państwa ukrywa wypadki?

W ogóle nie wiedzieliśmy o trzech wypadkach, ponieważ nie miała o nich pojęcia również policja. W czerwcu bieżącego roku doszło do trzech kolizji z udziałem SOP. W pierwszej uczestniczył samochód jadący w kolumnie wiozącej premiera. Drugi wypadek odbył się podczas przewozu ważnych gości z Japonii, a w trzecim kierowca podróżował sam.

Dlaczego tak późno dowiadujemy się o wypadkach z czerwca?

- Obecne szefostwo SOP ma na to sposób. Na miejsce tych zdarzeń nie jest wzywana policja, dzięki czemu udaje się je z reguły utrzymać w tajemnicy - wyjaśnił mężczyzna związany z SOP.

MSWiA do tej pory odniosło się tylko do jednego z tych wypadków. Pozostałe zostały pominięte w jakimkolwiek komentarzu czy oświadczeniu. Nie wiadomo też w jakich okolicznościach doszło do kolizji i czy sprawcy zostali ukarani. Jeżeli chodzi o kary, nie ma żadnych, oficjalnych doniesień, jakoby sprawca któregoś z wypadków odpowiedział za swoje czyny. Jedyna informacja odnośnie SOP jest taka w jakim zakresie nagradzają. Bonusy przyznane od początku 2019 roku wynoszą już ponad dwa miliony złotych. Nie można im zarzucić, że nie dbają o swoich pracowników.

Dzisiaj grzeje : 1. Beata Tyszkiewicz z partnerem. Gwiazda z młodszym kochankiem
2.  Wszyscy pokochali ją za "Ranczo". Media obiegła informacja o nagłej śmierci

Razem z zakupami nowych aut wypadki powinny zdarzać się rzadziej, przynajmniej w teorii. Nowe samochody będą na pewno bezpieczniejsze, ale nie wiadomo, czy wpłynie to na w jakikolwiek sposób na ilość kolizji na drogach z udziałem Służby Ochrony Państwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Wielka zmiana w dokumentach prawa jazdy. Jeszcze w tym roku
  3. Katarzyna Dowbor w żałobie. Gwiazda opublikowała przejmujący wpis. Aż chce się płakać
  4. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  6. Najlepsze zapiekanki pod słońcem. Genialne i proste przepisy, które od razu pokochasz

źródło: planeta

Następny artykuł