Wiadomo, ile kosztowały nas wypadki Służby Ochrony Państwa. Lepiej usiądźcie

Wiadomo, ile kosztowały nas wypadki Służby Ochrony Państwa. Lepiej usiądźcie Źródło: youtube/FrogFootTV - 998 & Lotnictwo

Służba Ochrony Państwa dorobiła się już "złej sławy" w kraju. Przekształcenie formacji znanej do tej pory jako BOR miała poprawić jej wizerunek, a wcale nie jest lepiej. Dziennikarze dowiedzieli się, ile kosztowały liczne wypadki kierowców SOP.

Służba Ochrony Państwa wyda ogromne pieniądze na nowe limuzyny. Ogłoszono już przetarg i wybrano kilka nowych pojazdów. Wiele osób obawia się, że horrendalnie drogie limuzyny znów zostaną rozbite. Zwłaszcza że dotychczasowe wypadki funkcjonariuszy SOP kosztowały już podatnika pokaźną sumę.

Służba Ochrony Państwa powoduje wypadki, a podatnik płaci

Od grudnia 2018 do kwietnia 2019 doszło aż do 11 kolizji z udziałem Służby Ochrony Państwa. Uszkodzone zostały rządowe limuzyny, które zarówno w naprawach, jak i w zakupie, są duże droższe od cywilnych wersji. Wszystko ze względu na specjalne wzmocnienia i zmiany konstrukcyjne, poprawiające bezpieczeństwo przewożonych VIP-ów.

Uszkodzone zostały choćby luksusowe SUV-y należące do grupy ochraniającej premiera RP - Mateusza Morawieckiego. Najpierw doszło do kolizji z udziałem Audi Q7 - koszt napraw wyniósł 10 tysięcy złotych. Później trzeba było naprawiać rozbitego Land Rovera Discovery, którego przywrócenie do stanu używalności kosztowało polski rząd 15 tysięcy złotych.

Ochrona prezydenta również zaliczyła wpadkę. Koszty napraw powalają

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Również ochrona prezydenta zaliczyła wpadkę. Grupa operacyjna zajmująca się ochroną Andrzeja Dudy uszkodziła Mercedesa Vito, za którego naprawdę trzeba było wyłożyć ponad 8 tysięcy złotych. Nie obyło się też bez kontrowersji przy aucie, którym przewożono byłego marszałka sejmu - Marka Kuchcińskiego. Okazało się, że po uszkodzeniu flagowego modelu BMW - 750, za naprawdę zapłacono 15 tysięcy złotych. To wszystko jednak tylko kropla w morzu wydatków - jak podaje TVN, koszty napraw ze wszystkich kolizji SOP wyniosły łącznie około 138 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. Mężczyzna przeżył chwile grozy gdy obudził się w zamkniętym supermarkecie. Siedział w nim dwa dni

Opozycja stara się wykorzystać wpadki rządu na swoją korzyść. Nie dziwi więc fakt, że złożyli zawiadomienie w sprawie funkcjonariuszy SOP, którzy jeżdżą, jakby niespecjalnie interesowały ich przepisy ruchu drogowego.

- Składamy zawiadomienie do prokuratury na funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa po tym, jak zobaczyliśmy, jak porusza się kolumna [...] bez uzasadnionej potrzeby narażają życie i zdrowie wielu ludzi na drodze, spychając ich na pobocze - informował poseł Robert Kropiwnicki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl i klienci oszukani. Doszło do MASOWEGO ataku
  2. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
  3. U małej dziewczynki zdiagnozowano guza mózgu. Późniejsze wydarzenia sprawiły, że zszokowani lekarze nie wiedzieli, co powiedzieć
  4. W całej miejscowości aż huczy. Janina Ż. zmarła w łóżku sąsiada
  5. Ola Kwaśniewska zwyzywana od „pasztetów” za zdjęcie w bikini. Jej mocna odpowiedź podbija sieć

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł