Rząd PiS wyda miliony na nowe limuzyny. Już więcej się nie rozbiją?

Rząd PiS wyda miliony na nowe limuzyny. Już więcej się nie rozbiją? Źródło: Facebook/Służba Ochrony Państwa

Służba Ochrony Państwa zostanie wyposażona w nowe limuzyny. Przetarg ogłoszono już jakiś czas temu, ale wygląda na to, że w końcu wyłoniono zwycięzce. To właśnie te auta trafią na służbę do SOP.

Służba Ochrony Państwa otrzymała milionowe dofinansowanie na nowe auta. Jeszcze w tym roku za 7,2 miliona złotych do taboru SOP dołączy aż dziewięć samochodów, służących do przewozów VIP-ów oraz samych pracowników służb. 

Służba Ochrony Państwa unowocześnia flotę nieprzyzwoicie luksusowymi autami

W tym roku mają zostać zrealizowane zamówienia Służby Ochrony Państwa na dziewięć Skod Superb 3T oraz cztery Mercedesy V 250d. To jednak nie koniec zakupów - te auta kosztowały łącznie ponad 2 miliony złotych, a w "kieszeni" SOP wciąż pozostaje około 5 milionów. Do końca roku ma zostać zakupione łącznie 25 aut.

Wymogi jakie postawiło SOP mogą przyprawiać o zawrót głowy. Auta muszą być nowe, wolne od wad fabryczne i pełne dokładnie wytyczonych udogodnień dla pasażerów. W sierpniu do floty trafiło osiem luksusowych BMW - każde z nich ma moc ponad 340 koni mechanicznych. Internauci obawiają się jednak, że i te wyjątkowe samochody zostaną rozbite. 

Służba Ochrony Państwa i ich nieszczęśliwe wypadki

W 2018 roku doszło do przekształcenia Biura Ochrony Rządu (BOR) w Służbę Ochrony Państwa. Nowe służby  muszą naprawić kiepską opinię po końcówce działań BOR - wielokrotnie dochodziło bowiem do wypadków z udziałem rządowych limuzyn, co nie umknęło uwadze mediów. W samym 2017 roku doszło aż do pięciu wypadków z udziałem funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Niestety SOP nie poprawiło opinii służb, a jeszcze pogorszyło statystykę. W 2018 roku doszło aż do 10 kolizji z udziałem funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Eksperci twierdzą, że to wina zmian wprowadzony przez zmiany w formacji. Dużo funkcjonariuszy odeszło po zmianie BOR na SOP, w efekcie czego za sterami rządowych limuzyn stają niedoświadczeni kierowcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Niestety, nie żyje dziadek. Uratował wnuczkę z płonącego domu, poniósł bohaterską śmierć
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Chylińskiej wystarczyły trzy słowa. Mistrzowską ripostę gwiazdy uczestnicy "Mam Talent" zapamiętają na długo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety

Źródło: Radiozet

Następny artykuł