Wypadek limuzyny Służby Ochrony Państwa na A2. Auto staranowało barierki

Wypadek limuzyny Służby Ochrony Państwa na A2. Auto staranowało barierki Źródło: youtube/FrogFootTV - 998 & Lotnictwo, zdjęcie poglądowe

Służba Ochrony Państwa miała kolizję na jednej z Polskich autostrad. To nie jest pierwszy przypadek, kiedy służby zajmujące się ochroną polskich polityków uczestniczą w zdarzeniu drogowym.

Służba Ochrony Państwa w 2018 roku zastąpiła BOR (Biuro Ochrony Rządu). Mimo reform i zmian formacji nie udało się rozwiązać problemu incydentów drogowych z kierowcami rządowych limuzyn. Po raz kolejny doszło do wypadku z udziałem członków służb.

Służba Ochrony Państwa miała kolizję na autostradzie A2

Na węźle autostrady A2 na wysokości Grodziska Mazowieckiego, doszło do kolejnej kolizji z udziałem Służby Ochrony Państwa. Kierowca rządowego Mercedesa miał stracić panowanie nad kierownicą i uderzyć w znajdujące się przy drodze barierki ochronne. Na pokładzie było łącznie trzech funkcjonariuszy służb.

W momencie kolizji nie przewożono żadnej osoby pod eskortą. Jak poinformował rzecznik formacji - uszkodzony Mercedes ma mieć jedynie kilka rys na karoserii, które nie wykluczą pojazdu z dalszej służby w SOP. Jak jednak podało RMF FM - uszkodzona miała być także opona w pojeździe. Na razie nie podano więcej informacji na temat zdarzenia.

Nie jest to jedyny przypadek wypadku SOP. W ostatnim czasie incydenty zdarzają się zadziwiająco często

Do wypadków z udziałem dochodzi w ostatnim czasie nagminnie. W kwietniu tego roku rządowa limuzyna uczestniczyła w kolizji drogowej, w której zderzyła się z dwoma innymi pojazdami. Incydent wydarzył się w Warszawie, przy skrzyżowaniu ulic Czerniakowskiej i Nowosielskiej. Wtedy też nikt nie był przewożony przez służby. Rzecznik tłumaczył później, że to auto SOP zostało uderzone przez innego uczestnika ruchu.

Dzisiaj grzeje: 1. Jechali do pracy za granicą. 5 Polaków nie żyje
2. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

W maju doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem SOP. Wtedy funkcjonariusz formacji uderzył autem w rowerzystkę. Z kolei cztery miesiące temu niedaleko Świnoujścia, rządowa limuzyna "zerwała" lusterko innemu uczestnikowi ruchu. Wtedy również nikt nie był przewożony przez służby.

 

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Co się stało synowi Szydło? Księża zaczęli prosić o modlitwę za niego, po tym jak wziął nagle bezterminowy urlop
  4. Niepokojące znalezisko w Wiśle po awarii oczyszczalni Czajka. Natychmiast zaczęli robić zdjęcia, już są w sieci
  5. Polak uratował dwoje dzieci, jemu się nie udało. Nie żyje

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News