Jak donoszą lokalne media, w Słubicach pojawia się coraz więcej imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy zaczepiają mieszkańców, w tym głównie kobiety. Władze województwa podjęły w związku z tym decyzję o wprowadzeniu większej ilości patroli policji na ulice.

Imigranci, którzy pojawiają się na ulicach Słubic, to przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej ulokowani w jednym z ośrodków dla uchodźców we Frankfurcie, tuż przy granicy z Polską. Z ośrodka dla uchodźców położonym po niemieckiej stronie granicy do polskich Słubic na przeszkodzie stoi jedynie most.

 – W ostatnim czasie czuje trochę dyskomfort chodząc po Słubicach, ponieważ widać dużo imigrantów. Te osoby chodzą i zaczepiają, zwłaszcza kobiety. Moje trzy koleżanki miały niestety dosyć przykrą sytuację. Dwie zaczepiali słownie, a jedną mężczyzna zaczął dotykać – relacjonuje mediom jedna z mieszkanek Słubic.

W związku z incydentami z udziałem imigrantów zaczepiających kobiety po polskiej stronie granicy, wojewoda lubuski zarządził dodatkowe patrole policji, głównie na ulicach Słubic.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: radio szczecin

...

Zobacz również