Kasia dostała zaproszenie na ślub. Para młoda przegięła, wprost zażądała takiego prezentu

Kasia dostała zaproszenie na ślub. Para młoda przegięła, wprost zażądała takiego prezentu Źródło: Pixabay/mcmike

Ślub i wesele wiążą się z ogromnymi kosztami. Z tego powodu pary młode bardzo liczą na hojność gości, ale przeważnie przekazują swoje życzenia w subtelny sposób. Jednak czasem państwo młodzi nie mają skrupułów. Tak było w przypadku nowożeńców, o których opowiedziała Kasia.

Ślub i wesele to nie tylko najpiękniejsze chwile w życiu, ale również ogromny wydatek. Państwo młodzi często liczą na hojność gości i koperty, których zawartość pomoże podreperować domowy budżet. Bardzo często młode pary piszą w zaproszeniach subtelną prośbę o wsparcie finansowe. Jednak nie zawsze potrafią wykazać się przy tym odpowiednim taktem.

Goście weselni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ślub to bardzo kosztowne wydarzenie. Każdy, według swoich możliwości, stara się dać pieniądze lub praktyczny prezent, który pomoże młodym w urządzeniu wspólnego mieszkania. Bywają jednak przypadki, kiedy młodzi idą o krok za daleko i bez skrupułów proszą swoich gości o konkretny prezent. Tak było w przypadku nowożeńców, o których opowiedziała pani Kasia.

Ślub to wyjątkowa okazja. Młoda para poszła krok za daleko i zażądała konkretnego prezentu

Kasia dostała zaproszenie na ślub swojej koleżanki ze studiów. Oprócz podstawowych informacji znalazła się tam również adnotacja na temat oczekiwanego prezentu. Kobieta przecierała oczy ze zdumienia, kiedy uświadomiła sobie, o co prosi ją znajoma. Prośba została zamieszczona w formie rymowanki:

- Drodzy Goście zaproszeni,
nie bądźcie zaskoczeni.
Nie chcemy kwiatów, wina czy książki,
My liczymy na pieniążki.
Przed kościołem mała kwota,
a na sali – wiadoma robota! - pisała młoda para w swoim ślubnym zaproszeniu.

Państwo młodzi oczekiwali, że goście będą dawać im koperty z pieniędzmi dwukrotnie. Po ceremonii w kościele chcieli otrzymać drobną kwotę, a na sali weselnej liczyli już na konkretne wsparcie finansowe od biesiadników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kobieta była zażenowana prośbą koleżanki. Państwo młodzi przesadzili

Kobieta była bardzo zażenowana. Nie przypuszczała, że ślub koleżanki okaże się dla niej tak niezręczną sytuacją. Inne zaproszone koleżanki miały bardzo podobne odczucia. Ostatecznie Kasia włożyła kilkadziesiąt złotych do koperty, którą wręczyła młodej parze bezpośrednio po uroczystości. Na tym jednak poprzestała. 

Zdaniem kobiety ta sytuacja nie powinna mieć miejsca. Prośba o pieniądze nie jest w dobrym tonie, jednak zachowanie tej pary młodej przekroczyło wszelkie granice przyzwoitości. W oczach wielu gości, którzy dostali zaproszenie na ślub i wesele, nowożeńcy uchodzili za bardzo zachłannych. Dla Kasi ślub znajomych z pewnością nie będzie dobrym wspomnieniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazdor znanego HITU. Policja twierdzi, że to ZABÓJSTWO na zlecenie
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że mógł zrobić coś takiego
  3. Barbara Kurdej - Szatan jest w ciąży?! "Brzusio rośnie"
  4. Podczas porodu oderwano dziecku główkę. Teraz sprawą zajmie się prokuratura we Wrocławiu
  5. Nagły zwrot w sprawie Bieniuka. Adwokaci oskarżycielki nie będą jej dalej reprezentować
  6. Dziś w nocy zamordowali dziennikarkę. TVN poinformował o ogromnej tragedii

źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News