Wpadła w płacz po upokarzającym prezencie od teściowej. Reakcja męża była taka, że ma go dość

Wpadła w płacz po upokarzającym prezencie od teściowej. Reakcja męża była taka, że ma go dość Źródło: PxHere/Npostiglioni

Ślub z reguły jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Na całą ceremonię składa się ogromna praca, wykonana przez bardzo wiele osób, a jednym z nieodłącznych jej elementów jest prezent wręczany młodej parze. Ten drobny gest, wręczany z najróżniejszych okazji może jednak wyrazić znacznie więcej, niż tyko zwykłą uprzejmość.

Ślub to wydarzenie, które chcielibyśmy wspominać jak najlepiej do końca życia. Przysięga złożona najbliższej osobie, ceremonia, w której biorą udział przyjaciele i rodzina oraz oczywiście przyjęcie weselne, są jego nieodłącznymi elementami. Małżeństwo sprawia, że stajemy się częścią do tej pory całkiem obcej rodziny i relacje z nią nie zawsze układają się tak, jakbyśmy chcieli.

Przekonała się o tym pewna kobieta, która otwierając urodzinowe prezenty w jednej chwili została uświadomiona, jak w rzeczywistości jest postrzegana przez część swojej rodziny.

Prezent od teściowej

Jakiś czas temu w Internecie pojawiła się historia pewnej kobiety, która postanowiła zwierzyć się internautom z rozpaczliwej sytuacji, jaka jej się przytrafiła podczas urodzin. Kolejne rozpakowane prezenty wywoływały różne, choć z reguły pozytywne emocje. Do chwili, gdy nie odkryła, co przygotowała dla niej teściowa. Jak się okazało otrzymała... poradnik do wychowywania dzieci.

Sam poradnik być może nie byłby złym wyborem. Jednakże autorka ma już dwójkę nastoletnich dzieci, a poradnik, w dodatku opatrzony wypisanymi na pierwszej stronie radami - był jawną uwagą, że wychowuje je niewłaściwie. Na domiar złego, nie znalazła wsparcia w osobie swojego męża, którego reakcja jeszcze bardziej ją rozczarowała.

- Ja nie mogłam w to uwierzyć, co ona do mnie mówi. Apogeum był komentarz mojego męża: "Ania, Ty musisz się trochę od starszych uczyć. Jesteś kobietą, ja myślałem, że Ty masz taki instynkt wychowawczy, ale chyba jednak nie. Twoja mama jest daleko, nie ma Ci kto pomóc. Może skorzystaj z pomocy mojej mamy? Myślałem, że sprawdzisz się lepiej jako matka moich synów - napisała panna młoda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub, małżeństwo, rodzina.... i rozczarowanie

Prezent może być czymś znacznie więcej niż drobnym gestem uprzejmości. Zwłaszcza, jeśli dostajemy go od najbliższej rodziny. W tym wypadku w jednej chwili autorka uświadomiła sobie, jak postrzegają ją jej najbliżsi. Są takie sytuacja, gdy otwieramy prezent z pełnym napięcia oczekiwaniem na pozytywne zaskoczenie, by sekundę później poczuć jeden z najgorszych zawodów w życiu. To właśnie była jedna z takich sytuacji.

To wydarzenie jasno pokazuje, że nie zawsze jesteśmy rozumiani przez naszych najbliższych. I pomimo całej miłości, jaką do nich żywimy - czasem to oni krzywdzą nas najbardziej.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  2. Dramat w rodzinie Katarzyny Dowbor! Jej syn ma problem z alkoholem? Przygotujcie chusteczki!
  3. "Uśmiecham się, ale nie mam dobrych wiadomości". Robert Janowski przekazał przykre informacje
  4. Czołowi aktorzy TVP mają romans?! "Jest chemia, są siebie spragnieni"
  5. 3-latka miała spełnić swoje największe marzenie. Po wyjściu z samolotu tragicznie zmarła
  6. Maria nie żyje. Znały ją pokolenia Polaków

źródło: Popularne

Następny artykuł