W głowie się nie mieści. Oficjalnie wprowadzono listę zakazanych piosenek na polskich ślubach

W głowie się nie mieści. Oficjalnie wprowadzono listę zakazanych piosenek na polskich ślubach Źródło: Pixabay.com StockSnap

Ślub z ograniczeniami muzycznymi? Wielu nie mieści się w głowie, że coś podobnego może oficjalnie obowiązywać. Tymczasem do mediów dotarły informacje o liście zakazanych piosenek. Niewiarygodne.

Planujesz ślub? Nie sposób zaprzeczyć, że najwięcej formalności czeka cię przed ceremonią kościelną. Ustalenie terminu z księdzem, nauki przedmałżeńskie, zapowiedzi i wiele innych punktów, które należy spełnić przed tym najpiękniejszym dniem w życiu. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec, bowiem i wybranie repertuaru muzycznego na ślub wymaga większej uwagi, niż większość młodych par się spodziewała. 

Wprowadzono listę zakazanych piosenek na polski ślub 

Coraz więcej par rezygnuje z tradycyjnych kościelnych pieśni i wybiera własne utwory, a niekiedy nawet osobiście wynajmuje artystę, który śpiewa w czasie ceremonii. Stało się to tak popularne, że bez problemu można wymienić kilka największych ślubnych hitów. To właśnie o nich niektóre pary będą musiały zapomnieć. Dlaczego?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziennik.pl donosi, że kuria płocka sprzeciwia się świeckim utworom na chrześcijańskiej ceremonii, bo jak podkreślono, małżeństwo jest jednym z sakramentów, dlatego również śpiewane w czasie mszy utwory powinny mieć charakter religijny. By narzeczonym ułatwić dobór repertuaru, kuria wprowadza wyraźne ograniczenia, wyszczególniając te "absolutnie zakazane". Gdyby tego było mało, osoby śpiewające na ślubach kościelnych będą musiały przejść obowiązkowe szkolenie. 

- Wynika to z niewiedzy czy braku przygotowania do tego, aby poprawnie dobierać śpiewy na taką liturgię. Z tego powodu będziemy organizować kurs liturgiczny dla takich osób: żeby zrozumiały, czym jest liturgia, jak ona przebiega, jakie śpiewy mogą być podczas niej wykonywane -  mówił cytowany przez Dziennik.pl ks. Marcin Sadowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

2.Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Liczba zarażonych rośnie. Zatrważające wiadomości z jednego z województw

Kuria płocka nie jest jedyną, bo z doniesień "Rzeczpospolitej" wynika, że na podobny zabieg zdecydowała się także kuria włocławska. Biskup Wiesław Mering wyszczególnił nawet, które utwory będą zakazane podczas obrzędów religijnych. 

- Śpiewanie na pogrzebie pięknej i rzewnej pieśni Mieczysława Fogga „Serce Matki" jest nie do przyjęcia, podobnie jak śpiew „Hallelujah" Leonarda Cohena na ślubie - mówił przed laty. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski przepowiedział, co stanie się w Polsce we wrześniu. Czy uczniowie wrócą do szkół?
  2. Justyna Żyła cały czas prowokuje Piotra. Wczoraj była z innym mężczyzną, dzisiaj pokazuje się prawie nago (FOTO)
  3. MZ potwierdza, nie dało się uniknąć. Wiemy, kiedy wprowadzą nowe zasady dla wszystkich Polaków, nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
  5. Biedronka i Lidl będą rozpaczać. Do Polski właśnie wkroczyła nowa sieć, ceny są śmiesznie niskie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki
  8. Karol Okrasa zrobił kotlety mielone inaczej niż wszyscy. Ogromna rewolucja smaków, niemożliwie przepyszne
  9. Jej hity śpiewała cała Polska. Odeszła samotnie, zapomniana w hospicjum

Źródło: Dziennik

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News