Ile “wypada” włożyć do koperty dla pary młodej? Kwoty zwalają z nóg

Ile “wypada” włożyć do koperty dla pary młodej? Kwoty zwalają z nóg Źródło: Pixabay Pexels

Ślub jest uroczystością, podczas której dwoje zakochanych przysięga sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Państwo młodzi często decydują się na organizację przyjęcia weselnego, mającego być ukoronowaniem ceremonii. Goście, którzy zostali zaproszeni na imprezę, często zastawiają się, jaką sumę powinni włożyć do koperty ofiarowywanej nowożeńcom.

Ślub i wesele są pięknymi, aczkolwiek drogimi i pracochłonnymi wydarzeniami. Państwo młodzi, którzy decydują się na zaproszenie gości do wspólnego celebrowania chwili zawarcia formalnego związku, muszą liczyć się z koniecznością opłacenia kosztów wynajmu sali weselnej, cateringu, zespołu muzycznego, fotografa i własnych stylizacji. Suma, którą nowożeńcy przeznaczają na organizację wesela, często oscyluje wokół kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wielu gości czuje się zobowiązanych do wręczenia parze młodej prezentu, który zwróci im opłatę za tak zwany "talerzyk". Czy taka suma jest odpowiednia? Wiemy, ile "wypada" włożyć do koperty.

Ślub krewnych może być kosztownym wydarzeniem

Wiele osób, które otrzymały zaproszenia na przyjęcie weselne, zastanawia się, ile pieniędzy wręczyć w prezencie nowożeńcom. W obecnych czasach raczej nie praktykuje się kupowania podarunków materialnych. Niestety, czasy, w których państwo młodzi marzyli o zastawie stołowej, pościeli lub komplecie garnków, już dawno minęły. Większość młodych ludzi oczekuje prezentów w postaci gotówki, którą będą mogli przeznaczyć na realizację swoich planów. To przykra wiadomość dla wielu zaproszonych gości. W ostatnich latach sumy wkładane do koperty znacząco poszły w górę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To, ile pieniędzy postanowimy dać parze młodej, jest uzależnione przede wszystkim zażyłością łączącej nas relacji. Według przyjętych standardów rodzice chrzestni wkładają do kopert około tysiąc złotych. Podobną sumą powinni obdarować nowożeńców świadkowie. O trzysta złotych mniej wyniesie suma wręczana przez rodzeństwo. Dziadkowie, wujostwo i kuzynostwo powinno liczyć się z wydatkiem na poziomie 500 złotych. Koledzy i sąsiedzi zwyczajowo wręczają parze młodej około 300 złotych. Przyjęło się, że jeśli przewidziano poprawiny, prezent powinien być wyższy o 100-200 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Zofia Karpiel-Bułecka

2. Choroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawy

Na szczęście cennik ułożony przez internautów to niejedyne słuszne rozwiązanie. Państwo młodzi z pewnością docenią fakt, że zdecydowaliśmy się towarzyszyć im w tym szczególnym dniu, nawet, jeśli nasz budżet nie pozwala na wręczenie dużego prezentu. Nowożeńcy nie powinni liczyć na to, że przyjęcie się "zwróci". Najlepszym rozwiązaniem będzie sprezentowanie im takiej sumy, na jaką nas stać. Pamiętajmy jednak o tym, by w żadnym wypadku nie dawać pustej koperty. Takie zachowanie jest bardzo nieeleganckie, a młodzi mogą poczuć się upokorzeni

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  3. Mama myślała, że 3-letni syn został ugryziony przez osę. Gdy zobaczyła, co dzieje się z jego ciałem, porażająca prawda wyszła na jaw
  4. Gwiazda "Na Wspólnej" w tajemnicy wzięła ślub. Wyciekły zdjęcia, suknia jak z bajki
  5. Porażające sceny przed lokalem wyborczym. Potrzebna była natychmiastowa pomoc
  6. Dorota Wellman jest nieuleczalnie chora. Straszne, jakie komentarze słyszy pod swoim adresem, brak słów
     

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News