Świat stanął na głowie. Dowiedzieliśmy się, ile "wypada" dać w kopercie na ślubie, oszałamiające kwoty

Świat stanął na głowie. Dowiedzieliśmy się, ile "wypada" dać w kopercie na ślubie, oszałamiające kwoty Źródło: Unsplash.com Joanna Kosinska

Ślub w tych czasach to nie tylko ceremonia cementująca związek, ale często również dobrze zaplanowana inwestycja. W sieci pojawił się wykaz pokazujący, ile pieniędzy "wypada" dać parze młodej w kopercie, kwoty są oszałamiające.

Ślub jest niezwykle wzruszającą ceremonią, na której zakochani przysięgają sobie wieczną miłość przed bliskimi. Wiele par traktuje jednak tę uroczystość jako świetną inwestycję. W sieci pojawiły się wytyczne, dotyczące tego ile pieniędzy "wypada" włożyć do koperty dla młodej pary. Kwoty są porażające.

Ślub może być niezłą inwestycją

Przygotowanie ślubu i wesela to ogromny wydatek, okazuje się jednak, że niektórym młodym parom udaje się zarobić na tej wzruszającej ceremonii. Kilkadziesiąt lat temu, weselnicy w prezencie ofiarowali małżeństwom rzeczy praktyczne tj. poście, ręczniki, zastawę stołową czy wszelkie domowe urządzenia elektryczne. Dziś wśród prezentów króluje koperta z pieniędzmi i to właśnie ona najczęściej wywołuje duży uśmiech na twarzach nowożeńców.

W sieci pojawił się wykaz kwot, które zwyczajowo powinno się ofiarować parze młodej w prezencie na nowe życie oraz jako podziękowanie za zaproszenie na ceremonię ślubną. Zasada wydaje się prosta, im bliżej jesteśmy z parą młodą, tym więcej pieniędzy powinno znajdować się w naszej kopercie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Średnia kwota w kopercie dla nowożeńców to obecnie około 500 złotych

Na przestrzeni lat kwoty znajdowane przez pary młode w kopertach znacznie się różniły. Jak donosi Pomorska.pl, jeszcze w 2009 roku z powodu kryzysu gospodarczego średnia kwota wręczana nowożeńcom wynosiła 200 złotych. W 2020 roku stawki znacznie wzrosły, a przeciętnie w kopercie zakochani znajdują około 500 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

2. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiec

- Rodzice chrzestni ofiarują po około 1000 zł. Mniej więcej 800 zł przekazuje świadek lub świadkowa. Siostra czy brat pani młodej bądź pana młodego dają po 700 zł. Z kolei 500 zł to prezent od kuzynostwa, dziadków i wujostwa. Koleżanki i koledzy z pracy prezentują jakieś 300 zł, to podobnie, jak sąsiedzi. Przyjmuje się, że jeśli wesele jest 2-dniowe, a więc z poprawinami, stawki są wyższe o 100-200 zł - przekazała "Gazeta Pomorska".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążą
  2. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości
  3. Gwarantował emocje milionom widzów TVN. Niestety, nowotwór okazał się nie do pokonania, zmarł reżyser uwielbianych filmów
  4. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Katastrofalne zniszczenia po ulewach w Polsce
  5. WHO potwierdza wspaniałe wieści. Chodzi o szczepionkę na koronawirusa
  6. Nie żyje uwielbiany gwiazdor disco polo. Niestety, zmagał się z poważną chorobą

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News