Przygotuj się na urlopowe zawirowania miłosne. To właśnie po wakacjach najwięcej małżeństw się rozpada

Przygotuj się na urlopowe zawirowania miłosne. To właśnie po wakacjach najwięcej małżeństw się rozpada Źródło: screen/YouTube.com/Aidan Phillips

Ślub traci ważność na urlopie? Jak się okazuje, bardzo wiele związków i małżeństw rozpada się z powodu wspólnego wyjazdu na wakacje. Statystyki są co najmniej alarmujące, a specjalista z zakresu seksuologii postanowił wypowiedzieć się, co stoi za takim stanem rzeczy.

Ślub, podczas którego obiecujemy miłość do końca życia, może być bardzo nietrwały. Jak się okazuje, okres wakacyjny może być wyjątkowo stresujący. W tym czasie zapada najwięcej decyzji o rozwodach. Co wpływa na fakt, że kochające się małżeństwa nie są w stanie wytrzymać ze sobą w trakcie wypoczynku i podejmują często tak radykalne kroki? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Ślub kończy się na urlopie. Alarmująca statystyka

Według danych, z roku na rok rośnie liczba zakończonych związków i małżeństw, których konflikt zaczął się w trakcie wspólnego wypoczynku. Jak twierdzi seksuolog Andrzej Gryżewski, dochodzi do tego w dużym stopniu dlatego, że zakochani w sobie ludzie poznają całkowicie nowych przedstawicieli płci przeciwnych i podświadomie wręcz porównują swoich wybranków do wyidealizowanego obrazu zauważonych przypadkiem ludzi.

- Na wakacjach czai się wiele zagrożeń. Ostatnio mój pacjent powiedział, że gdy jedzie nad morze, na plaży ogląda się za innymi kobietami. Przez to jest naładowany bodźcami wizualnymi. Wieczorem ma pretensje do swojej żony, że nie wygląda i nie zachowuje się tak jak inne kobiety na plaży - mówi seksuolog.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobiety nie są dłużne

Według seksuologa, konflikty na linii damsko-męskiej są inicjowane także przez kobiety, które widząc przystojniejszych i bardziej zadbanych mężczyzn czują podświadomy pociąg seksualny, który przesłania im uczucie względem swojego wybranka i zaczyna popychać do żądań zmiany jego wyglądu i nastawienia.

- Kobiety nie pozostają dłużne. Często zarzucają mężom, że nie wyglądają jak inni mężczyźni, nie dbają tak o wagę, włosy, jakość kąpielówek. Wiele konfliktów zaczyna się już przed wyjazdem, np. w momencie pakowania - przekonuje ekspert.

Prawdziwy koszmar związków zaczyna się jednak dopiero, kiedy chodzi o wybieranie wspólnej formy wypoczynku:

- Zazwyczaj jest tak, że jedna osoba chce aktywnie spędzać czas, druga woli leżakować. Często kobieta, która lubi zwiedzać, poznaje innych ludzi i z nimi spędza dzień, a jej partner zostaje w hotelu. Wieczorami dochodzi do awantur, bo nie spędzają wspólnie czasu - powiedział Gryżewski w rozmowie z "Rzeczpospolitą"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, historia jest przerażająca
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery. Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. TVN przekazał niepokojące informacje. 150 tys. rosyjskich żołnierzy w gotowości bojowej
  4. Widzowie musieli być w szoku. Rydzyk wbił do TVP, na wizji posypały się prawdziwe gromy
  5. Biedronka odpala sezonową wyprzedaż. Ponad 1200 produktów za grosze, oszalejecie
  6. To zdjęcie nadaje się na okładkę „Playboya”. Rozebrana Anna Mucha wije się w piasku

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News