Ile Polacy wydają na wesela? Kwota sprawia, że można się mocno zdziwić

Ile Polacy wydają na wesela? Kwota sprawia, że można się mocno zdziwić Źródło: Unsplash/Shardayyy Photography

Ślub to dla wielu osób najważniejsze wydarzenie w życiu. Nic więc dziwnego, że para młoda chce, żeby wszystko był zapięte na ostatni guzik. Niestety wymarzona impreza weselna wiąże się z ogromnymi kosztami. To, jakie kwoty wydają Polacy na swój ślub, może zdziwić.

Ślub przez dużą część społeczeństwa uznawany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Wiąże się z ogromnym nakładem pracy włożonej w przygotowania. Jeżeli ktoś chce żeby jego ślub i przyjęcie weselne były idealne, musi zdawać sobie sprawę z tego, że wiąże się to z wielkimi wydatkami. To, ile Polacy wydają statystycznie na to wydarzenie, może zdziwić. 

Ślub to najdroższa impreza w życiu 

Ślub według wielu osób powinien być wydarzeniem szczególnym, z którego zostaną same wspaniałe wspomnienia. Nie tak łatwo dokonać tego, żeby wszystko wyglądało tak, jak sobie wymarzyliśmy i często właśnie przez ten czynnik wydaje się ogromne pieniądze na wesele.

Sumy, jakie Polacy przeznaczają na wesela, są szalone. Wygląda na to, że to najdroższa impreza w życiu pary młodej. Nie wszyscy nowożeńcy są w stanie poczynić tak kolosalne wydatki, co wcale nie jest dziwne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ile Polacy wydają na wesela?

Według danych statystycznych najwięcej Polaków na wesele wydaje od 41 do 60 tys. zł. Na tę ogromną sumę składa się wiele rzeczy. Praktycznie za każdy element przyjęcia weselnego trzeba słono zapłacić. Usługi takie jak fotograf, DJ czy zespół weselny wiążą się z zapłaceniem kwoty większej niż 1500 zł. Niezbędna część całej ceremonii czyli suknia ślubna zazwyczaj kosztuje od 2000 do 3000 zł, a ceny za obrączki wahają się pomiędzy 1500 a 2000 zł. 

Kolejnym poważnym wydatkiem jest menu. Za jednego gościa restauracje chcą zazwyczaj od 200 do 250 zł. Nic więc dziwnego, że po dodaniu tych wszystkich elementów wychodzą kwoty rządu kilkudziesięciu tysięcy. W opłaceniu całej imprezy najczęściej pomagają parze młodej rodzice. Oczywiście jeżeli ktoś ma więcej gotówki to pozwala sobie na jeszcze większy rozmach. Respondentów, którzy wydali na wesele więcej niż 81 tysięcy złotych, jest jednak stosunkowo niewielu. Jedynie 4% badanych zadeklarowało, że właśnie tyle zapłacili za swoją imprezę.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Ujawniono zarobki Danuty Wałęsy. Pierwsza Dama zarabia WIĘCEJ od męża. Lech jest WŚCIEKŁY
  2. Szok! Znana aktorka PRZESADZIŁA z operacjami plastycznymi. Gwiazda STRASZY wyglądem i nie przypomina dawnej siebie. Fani są PRZERAŻENI
  3. Zeznania matki Dawida trafiły do mediów. Nic nie sugerowało jej najgorszego
  4. Nastolatki powinny brać przykład z córki zmarłej na raka Ani Przybylskiej. Wielka klasa 16-letniej Oliwii
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

Źródło: Business Insider

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu