Zmarła nagle w rocznicę swojego ślubu. Nie żyje Maria Kietlińska

Zmarła nagle w rocznicę swojego ślubu. Nie żyje Maria Kietlińska Źródło: http://mariakietlinska.pl/

Nie żyje Maria Kietlińska, która odeszła dokładnie w dniu rocznicy swojego ślubu. Sakramentalne "tak" wypowiedziała przed laty dokładnie 18 września.

Maria Kietlińska brała ślub 18 września i tego samego dnia, kilkadziesiąt lat później odeszła. Była chirurgiem szczękowo-twarzowym i lekarzem stomatologiem. Jej osobę znali wszyscy w Zamościu i regionie. Kietlińska prowadziła przychodnię stomatologiczną "Endentika". Zmarła nagle w wieku 65 lat. 

Maria Kietlińska była lekarzem z powołania 

Ślub znanej lekarki odbył się dokładnie tego samego dnia, w którym kobieta odeszła kilkadziesiąt lat później, 18 września. Wiele osób z jej otoczenia uważa, że to nie był przypadek. Lekarka odeszła bowiem "z chirurgiczną precyzją", o zachodzie słońca w dniu kolejnej rocznicy ślubu. Znajomi podkreślają, że taka też właśnie była na co dzień. Bardzo dokładna i energiczna. Kochała nieść pomoc swoim pacjentom. Była lekarzem z powołania i uwielbiała swoją pracę. 

Jej niezwykła energia imponowała wszystkim. Pracowała w swojej przychodni, zamojskich szpitalach i innych placówkach stomatologicznych. Leczyła także ludzi w zakładach karnych, sierocińcach, klasztorach i wszędzie tam, gdzie była potrzebna pomoc drugiemu człowiekowi. Każdy chciał usiąść na jej fotelu stomatologicznym. Maria Kietlińska leczyła każdego - skazańca, prezydenta, przedszkolaka czy najbliższą rodzinę. Nie bała się wyzwań i kochała swój zawód. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Maria Kietlińska osierociła męża, dwójkę dzieci i czworo wnuków. Zamość i okoliczne regiony nie mogą się pogodzić z jej śmiercią. Każdy kto spotkał chociaż raz w życiu Marię Kietlińską, chciał mieć przynajmniej część jej życiowej energii i chęci do życia. To co robiła znana chirurg stomatologiczna znaczyło więcej niż tylko wykonywanie zawodu. Dla kobiety była to misja niesienia pomocy wszystkim ludziom niezależnie od sytuacji i jego statusu społecznego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Wszyscy pokochali ją za "Ranczo". Media obiegła informacja o nagłej śmierci

Pogrzeb znanej, zamojskiej stomatolog odbędzie się 22 września, o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta w Zamościu. Złożenie urny z prochami będzie miało miejsce 23 września o godz. 15.00 w kolumbarium na Cmentarzu Wilanowskim w Warszawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. POTĘŻNA zmiana w dokumentach prawa jazdy. Jeszcze w tym roku
  3. Ojciec panny nie dożył jej ślubu. Zostawił dla córki WZRUSZAJĄCY list. Gdy kobieta go przeczytała, goście wybuchli płaczem
  4. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  6. Najlepsze zapiekanki pod słońcem. Genialne i proste przepisy, które od razu pokochasz

źródło: portalzamojski

Następny artykuł