Można spaść z siedzenia. Ujawniono, ile wynosi największe "co łaska" za ślub, przykry żart

Można spaść z siedzenia. Ujawniono, ile wynosi największe "co łaska" za ślub, przykry żart Źródło: Annie Theby Unsplash.com

Jednym z najważniejszych momentów w naszym życiu jest ślub, dlatego też chcemy by wszystko było tego dnia idealne. Skrupulatnie planowana uroczystość dla rodziny i najbliższych wiąże się ze sporymi kosztami. I nie tylko wesele to spory wydatek. Wiadomo, w jakich parafiach zapłacicie najwięcej za udzielenie sakramentu.

Ślub to radosne wydarzenie i wszyscy starają się, by dzień ten był naprawdę wyjątkowy. Panny młode nie oszczędzają na sukni ślubnej, a panowie udają się po garnitur szyty na miarę. Niektórzy narzeczeni mogą być jednak zdziwieni, słysząc ile przyjdzie im wyłożyć z kieszeni na przysłowiowe "co łaska" w kościele, w którym będą brać ślub. 

To, ile muszą zapłacić za ślub, to przykry żart

Ślub kościelny wiąże się z dodatkową opłatą i różni się ona w zależności od tego, gdzie para młoda decyduje się na powiedzenie sakramentalnego "tak". Widząc niektóre kwoty, można zwyczajnie spaść z krzesła, ponieważ osiągają one naprawdę kosmiczny poziom. Na portalu colaska.pl można sprawdzić standardowe opłaty za sakramenty w poszczególnych kościołach. Chociaż kwoty rozpoczynają się już od 50 złotych, to ostatnia pozycja wprawia w ogromne zdziwienie. Takiej wysokiej opłaty nie spodziewał się chyba nikt.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu znajduje się tuż pod Warszawą

W jakim kościele zapłacimy za ślub najwięcej? Jak podaje portal colaska.pl, rekordzistą pod tym względem okazała się parafia pod wezwaniem MB Szkaplerznej, gdzie za udzielenie sakramentu małżeństwa zapłacimy 2000 złotych. Sam ślub okazuje się dla młodych sporym wydatkiem, nie wspominając o organizacji wesela. Mieszcząca się na południe od Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Warszawy parafia zamyka ranking stworzony przez portal. Zresztą nie tylko ślub jest tam obarczony tak sporą kwotą określaną jako "co łaska". Za pogrzeb również przyjdzie zapłacić nam 2000 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

2. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków

To nie jest tania ceremonia

Jednak możliwe, że za ślub przyjdzie nam zapłacić jedynie 50 złotych. Taka sytuacja będzie miała miejsce m.in. w kościele Świętej Trójcy w Czudcu. Mimo to w stworzonej przez portal colaska.pl liście przeważają kwoty około 1000 złotych. Niektóre znajdują się poniżej, niektóre powyżej tej granicy, lecz to właśnie w okolicy najwięcej parafii decyduje się zorientować swoje "co łaska" za udzielenie zakochanym błogosławieństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć znanej postaci sportu. W poniedziałek miał przyjść na trening, ale nie zdążył
  2. Dorota Szelągowska pochwaliła się swoją kuchnią. Fani podzieleni, mają 1 poważny zarzut
  3. Dramat rozgrywał się po cichu, za zamkniętymi drzwiami. Żona Wałęsy wszystko ujawniła
  4. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  5. Tym razem przesadzili? Opublikowano zdjęcia Moniki Jaruzelskiej bez ubrań
  6. Kuria wprowadza ograniczenia w ślubach. Będzie trzeba spełnić ważny wymóg

Źródło: colaska.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News