Ksiądz odmówił im ślubu z absurdalnego powodu. Po jego słowach stracili wiarę w ślub kościelny

Ksiądz odmówił im ślubu z absurdalnego powodu. Po jego słowach stracili wiarę w ślub kościelny Źródło: unsplash/Jenny Russell

Ślub między Małgorzatą a jej narzeczonym miał być najpiękniejszym wydarzeniem w życiu kobiety. Niedoszła panna młoda, która sama siebie uważa za osobę poważnie traktującą swoją wiarę, dostała zakaz zawarcia małżeństwa w kościele. To, co usłyszała od proboszcza swojej parafii, jest wprost niepojęte.

Ślub w kościele od zawsze był marzeniem Małgorzaty. Kobieta, która chciała przysięgać na Boga miłość i wierność i uczciwość małżeńską będzie musiała sobie poradzić bez zawarcia małżeństwa w świątyni, bądź zdecydować się na zawarcie związku w innym kościele. A wszystko przez księdza proboszcza, który ma jasne oczekiwania co do jej przyszłości. To, co jej powiedział duchowny, może bulwersować.

Ślub miał być spełnieniem marzeń. Na drodze stanął proboszcz

Małgorzata, która uważa się za gorliwą katoliczkę, nie wyobrażała sobie, aby zawrzeć małżeństwo w innym miejscu niż kościół. Ma jednak jeden problem - nie chce mieć ze swoim partnerem dzieci. Ksiądz, który przygotowywał do małżeństwa, powiedział, że taka postawa jest niedopuszczalna i że on nie może z czystym sumieniem pozwolić im na takie zachowanie.

- Kiedy prowadzący kurs to usłyszał, wtedy od razu odesłał nas na pogadankę do samego proboszcza. Myślałam, że to norma, ale chyba trafiliśmy na dywanik. Cała rozmowa dotyczyła wyłącznie tej kwestii. Próbował nam wytłumaczyć, że małżeństwo to nie tylko związek dwóch osób. Celem musi być powiększenie rodziny. A jeśli chcemy być bezdzietni, czyli w domyśle nieszczęśliwi, to przyszliśmy pod zły adres. Kościół nie popiera takich układów. Małżonkowie muszą być zdolni i chętni do spłodzenia potomstwa. Najlepiej jak najszybciej, ale to przecież nie powinien być problem, gdy antykoncepcja jest grzechem - opowiada Małgorzata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta nie wie, co robić

Po tej kłopotliwej sytuacji kobieta zatraciła wszelką wiarę we wzięcie ślubu w swojej rodzinnej parafii. Sama przyznaje, że nie wie, co ma robić z zaistniałą okolicznością, a kłamać nie zamierza.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona słyszała straszliwe krzyki z garażu. Prawie zemdlała, gdy odkryła największy sekret męża
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

- Zawiodłam się bardzo. Myślałam, że te wszystkie dziwne opowieści są tylko wymysłem przeciwników Kościoła, którzy chcą go skompromitować. A jednak różnie bywa. Dwie dorosłe, wierzące osoby próbują wziąć tylko ślub i nagle wielkie problemy. Moim zdaniem miłość powinna być najważniejsza. Ale jej nikt nie zauważa, bo liczy się tylko to, że na razie chcemy żyć we dwoje. Bez gromadki dzieci. Naprawdę nie wiem, co dalej. Nie chcę się płaszczyć i nikogo oszukiwać, a z drugiej strony - uroczystość w urzędzie to w ogóle nie jest moja bajka - opowiada kobieta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Rząd uregulował zasady dotyczące trzynastek. Ważne informacje dla emerytów
  3. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy
  4. Kiedyś nazywano ją najbrzydszą kobietą świata. Internauci oniemieli słysząc czym się dzisiaj zajmuje
  5. Przepis na kotlet schabowy Magdy Gessler rozsadza podniebienie rozkoszą! A przecież jej sztuczka jest bardzo prosta, każdy może ją zrobić                                                                            

źródło: Papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News