Właśnie odwołano śluby w trybie natychmiastowym. Niepokojąca sytuacja dla przyszłych nowożeńców na południu Polski

Właśnie odwołano śluby w trybie natychmiastowym. Niepokojąca sytuacja dla przyszłych nowożeńców na południu Polski Źródło: Pixabay.com debowscyfoto

Ślub w czasie pandemii koronawirusa to ryzykowna uroczystość. Na południu Polski właśnie odwołano w trybie natychmiastowym wszystkie ceremonie, przyszli nowożeńcy są zrozpaczeni.

Przyszli nowożeńcy z południa Polski otrzymali informacje, że ich śluby nie odbędą się w zaplanowanym terminie. Wszystko przez niepokojącą sytuację w Urzędzie Stanu Cywilnego. U jednego z pracowników placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem. Służby sanitarne wprowadziły obowiązkową kwarantannę.

Ślub w czasie pandemii - na południu Polski odwołano wszystkie uroczystości

Władze Chorzowa poinformowały w czwartek o czasowym zamknięciu tamtejszego Urzędu Stanu Cywilnego, w placówce potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników. Służby sanitarne natychmiast zaleciły surową kwarantannę. W urzędzie dyżurują obecnie tylko dwie osoby, które jako jedyne nie miały styczności z zakażonym współpracownikiem.

- W najbliższych dniach będzie odbywało się jedynie rejestrowanie zgonów tak, aby umożliwić pochówek - poinformował w oficjalnym komunikacie Urząd Miasta w Chorzowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie odwołał wszystkie śluby, u pracownika placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W związku z niepokojącym odkryciem w urzędzie, placówka była zmuszona odwołać również wszystkie śluby zaplanowane na najbliższy weekend. Jak przekazał w rozmowie z reporterami "Gazety Wyborczej" Piotr Nowak, rzecznik prasowy chorzowskiego urzędu miasta, przyszli nowożeńcy zostali telefonicznie poinformowani o nagłej sytuacji. Wielu z nich było zrozpaczonych smutną informacją.

- Część par zgodziła się śluby odwołać, zaś tym, którym bardzo zależało na ślubie w zaplanowanym terminie, pomogliśmy w przeniesieniu ceremonii do USC w Katowicach i Piekarach Śląskich - przekazał Piotr Nowak.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie matki z dnia na dzień stracą tysiące złotych. Nie da się ich odzyskać

2. Ksiądz wykorzystał młodą dziewczynkę na saunie. Arcybiskup Głódź twierdzi, że nie miał o niczym pojęcia

Do tej pory w całej Polsce potwierdzono ponad 39 tysięcy zakażeń koronawirusem, a łącznie z powodu powikłań po zarażeniu SARS-CoV-2 zmarło 1605 pacjentów. Najwięcej zakażonych odnotowano właśnie w województwie śląskim, jest ich już ponad 14 tysięcy. Na terenie Śląska z powodu Covid-19 zmarło 369 osób. Niedawno pisaliśmy również o dramatycznym weselu w Małopolsce, które skończyło się zakażeniem koronawirusem u ponad 150 weselników. 19 z nich trafiło do szpitala w ciężkim stanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja pod willą Lewandowskiego. Niepokojące doniesienia, ktoś chciał się włamać?
  2. Adam Małysz myślał, że je po prostu źle doprawiony rosół. To był dopiero początek, słynny skoczek przeżył ciężkie chwile
  3. Wszystko się nagrało. Przerażające sceny na południu Polski
  4. Mama zobaczyła list, który przyniosła córka i od razu zadzwoniła na policję. Polsat alarmuje: uważajcie na swoje dzieci
  5. Staszek wyzdrowiał z koronawirusa. Niestety, najgorsze zaczęło się dopiero wtedy
  6. Szkolna koleżanka Kingi Dudy zdradziła prawdę. Wiadomo, jaka naprawdę jest córka Andrzeja Dudy, gdy nikt nie patrzy

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News