Ślub i wesele
Pixabay.com debowscyfoto
Monika Majko - 15 Września 2020

Już wiemy, co dalej ze ślubami i weselami. Zapadła decyzja potwierdzona przez Kościół

Ślub i wesele w czasie pandemii koronawirusa to ryzykowne uroczystości. Zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie, Kościół potwierdził. Zmiana będzie obowiązywać do końca czerwca 2021 roku.

Ślub w czasie trwania pandemii koronawirusa to trudna do zorganizowania uroczystość. Z powodu zwiększonego ryzyka zachorowań, a także rządowych obostrzeń sanitarnych dotyczących rodzinnych uroczystości, wiele par młodych decyduje się na niestandardowe rozwiązania. Kościół potwierdził właśnie ostateczną decyzję w sprawie wesel, zmiany obowiązują do 2021 roku.

Tomasz Komenda po raz kolejny usłyszał wiele gorzkich słówDzieje się najgorsze. Chodzi o Tomka Komendę, nagle koszmar powróciłCzytaj dalej

Ślub i wesele w piątek - arcybiskup ogłosił decyzję w tej sprawie

Piątek jest w Kościele Katolickim dniem wyjątkowym, w czasie którego obowiązuje post, a wierni powinni powstrzymać się od hucznych zabaw i świętowania. Niestety, w czasie pandemii koronawirusa, wielu przyszłych małżonków stanęło przed koniecznością przełożenia swoich ślubów, a z powodu braku wystarczającej ilości wolnych terminów, część ślubów odbędzie się w piątek, a nie tradycyjnie w sobotę. O ile sama ceremonia ślubna nie stoi w opozycji do "postnego" charakteru tego dnia tygodnia, huczne wesele nie było dobrze widziane przez środowisko wierzących.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka mimo upływu lat nadal zachwyca swoim wyglądemPamiętacie Dr Quinn? Aktorka ma już 69 lat, ciężko uwierzyć jak wyglądaCzytaj dalej

Abp Stanisław Budzik ogłosił ważną decyzje dla wiernych z archidiecezji lubelskiej

Z pomocą swoim wiernym przyszedł arcybiskup lubelski, ks. Stanisław Budzik, który ogłosił dyspensę, związaną z organizacją ślubów i wesel w piątek.

– Mając na względzie trwającą epidemię koronawirusa i związaną z tym konieczność przełożenia zaplanowanych terminów zawarcia sakramentalnego małżeństwa, kierując się racjami duszpasterskimi oraz dobrem narzeczonych i ich rodzin, wyrażam zgodę, aby po wyczerpaniu możliwości ustalenia daty ślubu i wesela na inny dzień tygodnia niż piątek, nupturienci mogli zawrzeć sakramentalne małżeństwo i zorganizować przyjęcie weselne w piątek, wyłączając z tego okres Adwentu i Wielkiego Postu – przekazał abp Stanisław Budzik.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy powinni się już przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o najbliższą zimę

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Zapytali ministra zdrowia o zamknięcie szkół. Podał konkretny termin

Do końca czerwca 2021 roku, jeśli nie będzie możliwości wybrania innego terminu, młodzi będą mogli organizować wesela w piątki, jednak z wyłączeniem czasu adwentu i Wielkiego Postu. Decyzja dotyczy tylko wiernych podległych archidiecezji lubelskiej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by inni arcybiskupi poszli w ślady księdza Budzika. Mają możliwość podjęcia takiej decyzji na podstawie przepisów prawa kanonicznego obowiązującego w Kościele.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje
  2. Wielka strata dla całego świata. Nie żyje Bill Gates Senior
  3. Mama Gienka Loski przerwała milczenie po jego tragicznej śmierci. Łzy same cisną się do oczu
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. Smażąc mięso i ryby Polacy nałogowo popełniają 1 fatalny błąd. Ogromna różnica w smaku, nigdy tak nie rób

Psychotest z obrazkiemCo zobaczyłeś na obrazku jako pierwsze? Szybki psychotest obnaży twoje największe lękiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News