Ślub - odpowiedź Szumowskiego
Andrzej Iwanczuk/REPORTER/ EAST NEWS
Aneta Wasilewska - 15 Maja 2020

Tysiące czekały na odpowiedź Szumowskiego na jedno pytanie. Minister nie ma dobrych wiadomości

Śluby i wesela Polaków ze względu na pandemię koronawirusa musiały zostać przełożone, bądź nawet odwołane. Wiele młodych par zastanawia się, czy w związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki, podjęta zostanie decyzja dotycząca zwiększenia liczby gości na ślubach oraz czy będą mogły odbywać się przyjęcia na salach weselnych. Okazuje się, że niestety, nie usłyszeli oni dobrych wiadomości od ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

Ślub jest wydarzeniem, na które czeka ogromna ilość par w Polsce. Niestety, w związku z pandemią większość planów narzeczonych wciąż nie może dojść do skutku. Młodzi zastanawiają się, kiedy w końcu będzie można zorganizować przyjęcie dla rodziny i przyjaciół. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski rozwiał wszelkie wątpliwości.

Siostra - sytuacja górnikówSiostra górnika przerwała milczenie. Ujawniła, jak naprawdę wygląda sytuacja zakażonych górników, ręce opadająCzytaj dalej

Ślub w czasie pandemii koronawirusa. Szumowski odpowiada na najważniejsze pytanie

Łukasz Szumowski podczas środowej konferencji rządu wraz z Mateuszem Morawieckim i Dariuszem Piontowskim informowali Polaków o wejściu w życie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Minister zdrowia przekazał także istotne informacje dla wszystkich osób, które czekają na decyzje odnośnie do ślubów i wesel.

- W tej chwili zaczynamy uruchamiać sektor gastronomiczny. To jest dopiero zapowiedź tego, że on zaczyna funkcjonować, z reżimem sanitarnym, z dystansem między osobami, z wymogami sanitarnymi - przekazał.

Dziennikarze zapytali Łukasza Szumowskiego, czy będzie możliwa organizacja uroczystości rodzinnych takich jak na przykład wesela. Niestety, okazuje się, że otwarcie sektora gastronomicznego nie przełoży się w najbliższym czasie na możliwość organizacji wesel.

- Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim powiemy, że będzie można zrobić duże imprezy jakimi są wesela, spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w reżimie dystansowania się. Zobaczmy, jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja, jak ruszy sektor gastronomiczny - wtedy będziemy analizowali i komunikowali te większe wydarzenia, większe imprezy, jakimi są wesela - odpowiedział.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

mężczyznaNa strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukrytyCzytaj dalej

Ślub kościelny z większą liczbą gości

W związku z wejściem w życie nowych rozporządzeń już od 17 maja w kościele będzie mogła przebywać większa liczba wiernych. Już od najbliższej niedziel podczas uroczystości religijnych i innych obrzędów kościelnych na jednego uczestnika musi przypadać 10 m². Dotychczas było to 15 m² na osobę.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób

2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety

Oznacza to, że śluby kościelne będą mogły odbywać się z udziałem większej liczby gości weselnych. Niestety, młode pary i ich rodziny będą musiały jeszcze poczekać, jeżeli chcą organizować huczne wesela na dużą liczbę gości. Obserwując sytuację w Polsce, rząd będzie wydawał w tej sprawie kolejne rozporządzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Proste sposoby na oczyszczenie organizmu. Warto je znać
  2. Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. "Gryzłbym jak Reksio"
  3. Pilna akcja na Śląsku w związku z wirusem. Do ponownego przebadania kilkanaście tysięcy osób
  4. Tysiące czekały na odpowiedź Szumowskiego na jedno pytanie. Minister nie ma dobrych wiadomości
  5. Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły
  6. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny

Pogrzeb KacperkaWyciekło nagranie z pogrzebu Kacperka. Bardzo bolesne sceny, widok mówi sam za siebieCzytaj dalej

źródło: Gazeta Prawna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News