W polskim kościele 8 kobiet w tym samym czasie wzięło ślub z jedną osobą. Rzadko spotykany widok

W polskim kościele 8 kobiet w tym samym czasie wzięło ślub z jedną osobą. Rzadko spotykany widok Źródło: Twitter

Ślub tych kobiet był niezwykłym wydarzeniem i widowiskiem. Wielu duchownych uczestniczyło w uroczystości i celebracji tej szczególnej chwili. Wierni oraz bliscy kobiet byli pod ogromnym wrażeniem.

Ślub w takiej formie jest bardzo rzadko spotykany w polskim Kościele, ale jednak się zdarza. Niesamowite, że kapłan pozwolił 8 religijnym kobietom na poślubienie tego samego mężczyzny podczas jednej ceremonii. To wielka radość dla osób związanych z archidiecezją krakowską.

Taki ślub nie zdarza się codziennie. Do katedry weszło 8 kobiet w bieli

W archidiecezji krakowskiej odbyła się niezwykła uroczystość. Odprawiana jest niezwykle rzadko, a jej podniosły nastrój udziela się każdemu. Podczas jednego dnia aż 8 kobiet zostaje zaślubionych jednemu mężczyźnie. 8 grudnia w katedrze Wawelskiej "panny młode" odziane w białe szaty przepasane sznurem powiedziały sakramentalne "tak", włożono im na palec obrączki i udzielono błogosławieństwa. Właśnie zostały żonami Jezusa Chrystusa.

- Czy chcesz być konsekrowana i zaślubiona naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, Synowi Bożemu? - usłyszały Verginetki, czyli konsekrowane dziewice.

Po twierdzącej odpowiedzi, zobowiązały się do życia w czystości aż do śmierci. Dołączyły do grona ponad 300 dziewic konsekrowanych, najwięcej z nich zostało wyświęconych właśnie w archidiecezji krakowskiej - aż 51. Wiadomo również, że kilkanaście kolejnych jest w trakcie przygotowania do konsekracji.

Przed dziewicami konsekrowanymi stoi ogrom obowiązków i dbanie o dobre imię Kościoła

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzień 8 grudnia wybrano nieprzypadkowo - przypadało wtedy wspomnienie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ceremonię "ślubną" poprowadził biskup Jan Szkodoń. Oprócz obrączek, dziewice otrzymały również księgę Liturgii Godzin, tzw. Brewiarz. Teraz ich obowiązkiem będzie odmawianie Liturgii, zwłaszcza Jutrzni i Nieszporów.

- Jest to piękne świadectwo wierności Bogu, które stanowi umocnienie dla wszystkich - skomentował biskup.

Dzisiaj grzeje: 1. 7-latka dała pracownikowi stacji benzynowej liścik i uciekła. Gdy go przeczytał od razu zadzwonił na policję
2. TVN podaje wyniki sekcji zwłok 5 nastolatków z lubuskiego. Wstrząsające doniesienia

Kobiety miały również swojego opiekuna i nauczyciela. Ksiądz dr Stanisław Szczepaniec jest z nich dumny. Cieszy się, że żadna z nich nie zrezygnowała z przyjęcia tytułu, który marzy się niejednej, chętnej kobiecie. Ksiądz musiał zadbać, by kandydatki ze względu na "swój wiek, roztropność i obyczaje dały gwarancję, że będą w stanie wytrwać w życiu czystym oraz poświęconym służbie Kościołowi i bliźnim".

- Są istotne dla świata, w którym tak wiele osób jest zniewolonych pożądliwością cielesną i zapatrzeniem wyłącznie w dobra ziemskie. Dziewice poświęcone Bogu dają świadectwo życia w czystości i ukazują ostateczną perspektywę życia ludzkiego w najgłębszym zjednoczeniu z Jezusem - dodał duchowny Szczepaniec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę
  3. Śniadanie, które spala tłuszcz, obniża cholesterol i daje zastrzyk energii na cały dzień. Pokochasz je
  4. Chwilę przed śmiercią nastolatkowie opublikowali w sieci porażający film. Policja dokonała w aucie ścinającego z nóg odkrycia
  5. Nastolatka nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Weszła do kuchni, spojrzała w dół i zobaczyła główkę

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News