Nowożeńcy otrzymali ponad 100 kopert. Gdy Martyna otworzyła jedną z nich ciężko się oburzyła

Nowożeńcy otrzymali ponad 100 kopert. Gdy Martyna otworzyła jedną z nich ciężko się oburzyła Źródło: Pixabay.com/Pexels

Ślub, a potem wesele to bardzo ważny dzień w życiu młodej pary. Często przygotowania są bardzo kosztowne, a młoda para liczy chociaż na częściowy zwrot kosztów dzięki kopertom wręczanym przez gości. Czasem jednak, tak jak w przypadku Martyny, może ich spotkać gorzkie rozczarowanie.

Ślub łączy się nie tylko z pięknymi wspomnieniami czy początkiem nowej drogi życia. To przede wszystkim mnóstwo planowania i organizacji. W dobrym tonie jest, aby gości odwdzięczyli się przyszłemu małżeństwu za zaproszenie. Przyjęło się, że każda osoba, która będzie się bawić na weselu, powinna wręczyć nowożeńcom kopertę z odpowiednią kwotą. Nie każdy jednak stosuje się do tej niepisanej zasady. Doświadczyła tego Martyna, która znalazła w jednej z kopert coś bardzo oburzającego.

Ślub i wesele to bardzo kosztowne uroczystości. Koperty mają pomóc nowożeńcom

Nie jest ściśle określone, ile pieniędzy powinno się znaleźć w kopercie przeznaczonej dla młodej pary. Zazwyczaj daje się tyle, by pokryć orientacyjny koszt a jedną osobę lub parę, czyli około 150 złotych na wsiach i dwa razy tyle w miastach. Oczywiście, zawsze można dołożyć więcej, jeśli komuś pozwalają na to zarobki - tak naprawdę górna granica nie istnieje.

Martyna liczyła, że większość z jej 200 zaproszonych osób. Dostała bardzo wiele kopert, prawie od każdego gościa, sądziła więc, że koszty wesela zwrócą się chociaż w połowie. Zaczęła pracowicie otwierać każdą z nich. Od razu zauważyła, że część jest podpisana, a część nie. Nie przejmowała się tym dopóki nie zobaczyła, co było w środku jednej z anonimowych kopert. Nie mogła powstrzymać oburzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Martyna była wściekła, gdy zobaczyła, co jest w środku jednej z anonimowych kopert

Jak się okazało, ktoś z zaproszonych osób postanowił zachować w wyjątkowo perfidny sposób. Zamiast gotówki włożył do koperty poskładane kartki do drukarki. Gdy Martyna to zobaczyła, była bardzo zdenerwowana. Jak sama mówi, poczuła się ośmieszona - tak jakby ów gość chciał uratować swoje własne dobre imię kosztem państwa młodych.

- Nie zastanawialiśmy się z mężem kto dał nam 400, a kto 900 złotych, to nie miało znaczenia. Za to ta pusta kartka nas dręczyła. Postanowiliśmy nawet nie próbować ustalać od kogo była, żeby nie psuć sobie krwi - stwierdziła.

Kobieta jest przekonana, że czułaby się o wiele lepiej, gdyby nie znalazła tych kartek. Zdecydowanie mądrzejszym posunięciem byłoby włożenie skromnej kwoty lub całkowita rezygnacja z wręczenia koperty niż takie zachowanie. Jeden z gości skutecznie zepsuł świeżo upieczonej żonie dobry humor po ważnej ceremonii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel pokazała BARDZO odważne zdjęcie i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. Ekspert TVP właśnie potwierdził najgorszą wizję Jackowskiego. Chodzi o "ekstremalne zjawiska pogodowe"
  4. Styliści złapali się za głowy. Tak teraz wygląda 14-letnia Roksana Węgiel, ciężko uwierzyć własnym oczom
  5. Mieszkaniec przypadkiem wszystko nagrał. Przełomowy odzew na apel policji ws. zaginionego Dawida
  6. Wszyscy pokochali go za dziecięcą rolę w "Ranczo". Po latach jest takim amantem, że niejedna miłośniczka serialu może stracić dla niego głowę
  7. Polski gwiazdor ciężko raniony nożem, w stanie krytycznym trafił do szpitala. Porażające informacje Polsatu  
     

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News