Ich ślub zamienił się w krwawy koszmar. Nie żyje 5 osób, 40 rannych trafiło do szpitali

Ich ślub zamienił się w krwawy koszmar. Nie żyje 5 osób, 40 rannych trafiło do szpitali Źródło: pikio.pl

Ślub z radosnej uroczystości zamienił się w sceny rodem z najgorszego koszmaru. W trakcie, gdy jedna z córek pracownika policji miała wesele, do domu, w którym odbywała się uroczystość, wkroczył zamachowiec z ukrytą bombą. Według pierwszych przekazów, w tym dramatycznym zdarzeniu swoje życie straciło co najmniej 5 osób, a 40 z nich jest poważnie rannych. Takiego finału zabawy nikt nie mógł się spodziewać.

Ślub między córką znanego w okolicy dowódcy policji był jednym z wydarzeń, którymi żyła miejscowa ludność. Na weselu, na którym miało dojść do zabawy między mieszkańcami miasteczka doszło do niespodziewanefo wybuchu, który uśmiercił na miejscu 5 osób, a 40 innych musiało zostac hospitalizowanych. Nikt nie mógł się spodziewać, że tak radosny dzień zostanie zakończony w tak dramatycznych okolicznościach.

Ślub zakończony tragedią. 5 osób nie żyje, 40 rannych

Do opisywanych zdarzeń doszło w Afganistanie. Szef miejscowej, prorządowej policji w prowincji Nangarhar wydawał swoją córkę za mąż. Mężczyzna zaprosił na okoliczność mieszkańców miejscowości, w której miał duży dom, a także rodzinę pana młodego. Ta decyzja okazała się wielką zgubą i wszyscy po chwili padli ofiarą zamachu terrorystycznego.

Sprawcą zabójstwa 5 osób było zaledwie 13-letnie dziecko z przywiązanym do siebie ładunkiem wybuchowym. W pewnym momencie nastolatek oddalił się w nieznanym kierunku i eksplodował, zabijając gości wesela, a także uszkadzając posiadłość, przez co rannych zostało 40 osób.

- 13-latek wysadził się w powietrze w domu przywódcy prorządowej milicji - powiedział rzecznik gubernatora prowincji Nangarhar w Afganistanie

Agencja Reutersa twierdzi jednak, że w wybuchu mogło ucierpieć o wiele więcej osób.

- Liczba zabitych może być nawet dwukrotnie większa. Okoliczni mieszkańcy informują o 10 ofiarach śmiertelnych - podaje agencja Reutera.4

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kto odpowiada za zamach?

Za zamach w domu szefa miejscowej policji odpowiadać mogą radykalnie islamskie organizacje terrorystyczne. Najczęstszymi spekulacjami są te mówiące o udziale Al-Kaidy bądź ISIS, których bojownicy mieli być widziani w okolicy domu szefa służb. Jak na razie nie ma jednak potwierdzenia z żadnej z tych organizacji, a najczęściej one same przyznają się w dość szybkim tempie do popełnienia aktów terroryzmu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Kryzys w rodzinie królewskiej. Brat wygarnął Harry'emu całą prawdę
  5. Marcin Mroczek dopiero teraz zdecydował się o tym opowiedzieć. Powalające informacje o Witoldzie Pyrkoszu
  6. Niedawno oglądaliśmy go w "Familiadzie", teraz podano wieść, która ścina z nóg. Nie żyje znany muzyk

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News