Powiedział mamie, jaki zaplanował ślub z dziewczyną. Kobieta nie chce już znać syna

Powiedział mamie, jaki zaplanował ślub z dziewczyną. Kobieta nie chce już znać syna Źródło: Unsplash/Marc A. Sporys

Ślub tego internauty miał być powodem do radości i dzielenia się nią z rodziną. Tym czasem reakcja rodziców przeszła wszelkie jego oczekiwania. Jego pomysł podzielił najbliższych. Teraz nie chcą już z nim rozmawiać.

Ślub tego internauty okazał się kroplą, która przelała kielich goryczy - przynajmniej dla jego matki. Kobieta nie chciała uwierzyć, gdy dowiedziała się, w jaki sposób planuje zorganizować ceremonię. Użytkownik portalu Reddit zwrócił się więc do innych o pomoc i radę. 

Ślub bez rodziny - smutna rzeczywistość w Polsce

- Cześć Polska, […] podzieliłem się z mamą moimi planami wobec dziewczyny. Na razie bardzo luźnymi, ale skoro trzeba rezerwować salę 4 lata do przodu to chyba trzeba już coś myśleć - zaczął opowieść użytkownik forum.

- Mama jest mocno religijną osobą, ja odkąd się wprowadziłem kilka lat temu, a nawet i wcześniej, mam dość chłodne odczucia wobec gościa na górze i jeszcze chłodniejsze wobec większości księży - opisuje dalej sytuację, nakreślając swój stosunek do księży i kościoła. To właśnie on stanowił zarzewie konfliktu.

- Bądź co bądź kwestią czasu było "rozumiem, że rozmawiamy o kościelnym". Powiedziałem, że nie. Nie chciałem jej łudzić, tym bardziej że zna moje poglądy. Tym bardziej zabolało mnie to, że powiedziała, że równie dobrze mogę rodziny (w tym jej i ojca? takie wrażenie odniosłem) nie zapraszać - informuje internauta. Dalej pisał o przyszłości związku i o tym, jak może wpłynąć na nią podejście jego rodziny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Nie chodzi mi o sam fakt ślubu i wesela – chciałem tylko, żeby nasze rodziny się poznały i trochę pobawiły, mi mojej lepszej połówce szczerze mówiąc, to zwisa i równie dobrze możemy wziąć, jeśli będziemy potrzebować kredytu na mieszkanie, a jeśli nie to i żyć bez. Ale co potem, jak pojawią się dzieci, których też chrzcić nie chcę, a moja rodzina wejdzie w to z butami - zastanawia się mężczyzna. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor "Klanu", "M jak miłość" i "Na Wspólnej", ojciec prezenterki "Dzień Dobry TVN". Wielka strata
2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

- Nie wiem, czy jest sens z mamą o tym rozmawiać, dużo razy już dała mi znać, że nie obchodzi jej mój punkt widzenia. Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady - prosi autor wpisu na Reddicie.

Konflikt pokoleniowy na tle religijnym to coraz częstszy problem w polskich realiach. Młodzi ludzie nie identyfikują się z kościołem katolickim w takim samym stopniu jak ich rodzice - a to potrafi na dobre ich poróżnić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić 
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

źródło: popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News