Bierzesz ślub w przyszłym roku? Ksiądz będzie mógł cię wypytać o najbardziej intymne rzeczy, które powinny zostać tylko w małżeńskiej sypialni

Bierzesz ślub w przyszłym roku? Ksiądz będzie mógł cię wypytać o najbardziej intymne rzeczy, które powinny zostać tylko w małżeńskiej sypialni Źródło: pxhere

Ślub kościelny od przyszłego roku nie będzie dla wszystkich. Księża dostaną nowe rozporządzenia dotyczące rozmów przedmałżeńskich z przyszłymi małżonkami. Okazuje się, że pytania, które mogą paść z ust duchownych, są bardzo intymne.

Ślub kościelny chociaż nie cieszy się taką popularnością, jak w ubiegłych latach, to nadal często jest wybierany przez narzeczonych szykujących się do spędzenia życia razem. Ceremonia w urzędzie bez kapłana nie jest czymś, co wydawać by się mogło do zaakceptowania przez młodych ludzi i ich rodziny. 

Ślub kościelny na nowych zasadach 

Na dniach został opublikowany nowy dekret Konferencji Episkopatu Polski, który dotyczy między innymi sprawy małżeństwa. Okazuje się, że księża zyskają nowe narzędzia, które nie wszystkim przypadły do gustu. "Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kanonicznego" wchodzi w życie w początku czerwca 2020 roku. 

- Kapłan przygotowujący i dopuszczający narzeczonych do małżeństwa winien mieć moralną pewność, że będzie ono zawarte ważnie i godziwie. Wymaga tego szacunek dla świętości małżeństwa, które w przypadku zawierania go przez dwoje ochrzczonych posiada rangę sakramentalną - można przeczytać w dekrecie. 

Ślub w kościele nie dla wszystkich

Każdy, kto będzie chciał wziąć ślub w kościele, będzie musiał odbyć długą i nietypową rozmowę z proboszczem, podczas której duchowny będzie zobligowany do zadania dosyć intymnych pytań. Pytania mają być zadane w celu sprawdzenia, czy para nadaje się do tego, by spędzić resztę życia razem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na liście pytań znalazło się pytanie o potomstwo. Pary, które będą mogły wziąć ślub, to te, które zadeklarują się, że zgodnie " z zamysłem Bożym" będą posiadać dzieci. 

- Niezdolne do zawarcia małżeństwa są osoby, które nie mogą dokonać stosunku małżeńskiego. W wypadku wątpliwości co do istnienia przeszkody nie należy zabraniać zawarcia małżeństwa. Pytania dotyczące tej przeszkody należy stawiać każdej ze stron bardzo dyskretnie, z właściwą delikatnością i szacunkiem - czytamy w dekrecie. 

Impotencja to niejedyne, co może zdyskwalifikować przyszłych małżonków. Osoby, które przeszyły zmianę płci usłyszą, że " nie wolno spisywać protokołu przedślubnego, ustalać daty ślubu i czynić żadnych obietnic do czasu definitywnej decyzji Kurii Rzymskiej. Należy wówczas uprzedzić narzeczonych, że ich sprawa jest wysoce skomplikowana". A z jakiego powodu?

Dzisiaj grzeje: 1. Chłopiec niechcący zbił bardzo stary wazon. Jego mama prawie zemdlała, gdy zobaczyła, co było w środku
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

- Nie można bowiem dopuścić do zawarcia związku między osobami tej samej płci (z punktu widzenia biologiczno-genetycznego). W tego rodzaju przypadkach należy brać też pod uwagę możliwość zaistnienia przeszkody impotencji, a także poważnych zaburzeń psychoseksualnych - podaje dekret. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy dodać do prania proszek do pieczenia. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  2. Prostsze niż placki ziemniaczane i o wiele pyszniejsze, wręcz obłędne. Receptura góralska jest cudowna
  3. Na sali zapadła ciemność, chwilę potem pojawiła się Kurdej-Szatan. Ludzie oszaleli, gdy zobaczyli jej seksowną kreację i usłyszeli anielski głos
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"  
  5. Sieć w cieniu konkurencji. Biedronce rośnie trudny przeciwnik, z którym będzie mieć problemy

źródło: papilot 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News