Kościół wprowadza surowe zakazy podczas ślubów. Pary młode będą niepocieszone

Kościół wprowadza surowe zakazy podczas ślubów. Pary młode będą niepocieszone Źródło: Unsplash/Marc A. Sporys

Jeśli planujesz ślub, możesz nie być zadowolony z nowych surowych zakazów wprowadzanych przez Kościół w związku z tą uroczystością. Jak się okazało, w wielu parafiach obowiązują wykazy utworów, które nie mają prawa wybrzmieć podczas tego wydarzenia. Lista nieustannie się wydłuża.

Czeka cię ślub? Z pewnością masz mnóstwo przygotowań i formalności, które należy załatwić przed tym wydarzeniem. Jak się okazuje, Kościół postanowił dołożyć przyszłym małżonkom jeszcze jedno zadanie. Dokładnego przeanalizowanie będzie wymagał repertuar muzyczny. Mało kto spodziewał się, że nawet taka błahostka może zostać w jakiś sposób ograniczona przez władze Kościoła.

Kościół stworzył listę piosenek zakazanych na ślubie

Jedną z parafii, które prowadzą dość prężne działania w tym zakresie jest kuria płocka. Oprócz samej listy zakazanych piosenek, obowiązuje tam również zapis, zgodne z którym na ślubie mogą śpiewać jedynie osoby, które przejdą specjalny kurs. Tam dowiedzą się, jakie utwory są absolutnie zakazane podczas ślubów. 

Ślub jest jednym z tych dni, które przyszli małżonkowie planują bardzo długo i rozważnie. Wszystko musi być idealnie przygotowane i dopięte na ostatni guzik. Coraz więcej par decyduje się na własną oprawę muzyczną, zamiast organisty, który jest zatrudniony w wybranym przez nich kościele. Jak widać, część księży postanowiła sprzeciwić się takim działaniom, wskutek czego powstała lista piosenek zakazanych podczas uroczystości ślubnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Diecezja płocka nie jest jedyna w Polsce, które ogłosiły ograniczenia w zakresie repertuaru piosenek śpiewanych w trakcie uroczystości. Taką decyzję podjęła także diecezja tarnowska oraz diecezje we Włocławku czy Warszawie. Już od przyszłego roku muzycy, którzy zechcą wystąpić zamiast organisty będą zmuszeni przejść specjalny kurs. 

Informacja o ograniczeniach w kwestii oprawy muzycznej rozwścieczyła wielu narzeczonych. Zdenerwowało ich to, że płacą za uroczystość, a nie mają możliwości decydowania o każdym jej aspekcie. Jak podkreślają jednak księża, jest to sakrament, który, według nich, powinien mieć oprawę jedynie religijną, a nie świecką. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka

2. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu

3. Joanna Liszowska w szpitalu. Wiemy, co dzieje się z aktorką

Jednym z duchownych, którzy wypowiedzieli się na ten temat jest ks. Marcin Sadowski. Referent ds. muzyki kościelnej diecezji płockiej podkreślił, że pojawianie się popularnych przebojów muzycznych podczas uroczystości kościelnych jest niedopuszczalne. Na liście zakazanych piosenek znalazł się utwory uwielbiane przez narzeczonych, jak np. "Perfect" Eda Sheerana, "All you need is love" The Beatles czy niezmiernie często dotychczas wykorzystywane - "Hallelujah" Leonarda Cohena.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za monetę 5 gr możesz dostać sporą sumę. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na jeden szczegół
  2. Polski piłkarz nagle zaginął. Rodzina nie ma z nim kontaktu, bliscy proszą o pomoc każdego
  3. Dorota Wellman kontra Magda Gessler. Gwiazdy TVN biją się o pół miliona złotych
  4. Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków wracających z zagranicy? Szumowski zdradza plan rządu
  5. Magdalena Ogórek wolałaby, żeby nagrania zniknęły z sieci. Nikt nie wie, czym zajmowała się przed laty
  6. Nagły komunikat ws. wesel, ważne zmiany. Wielu Polaków będzie musiało zmienić plany
  7. Ostre cięcia w Lidlu, wiele produktów kupisz 80% taniej. Oferta już ruszyła, ale czasu nie jest dużo
  8. Gwiazda Klanu ma ekstremalnie niską emeryturę. Znajomi się z niej śmieją, ona nie narzeka, ciężko pracuje i ma kontrowersyjne podejście do diet
  9. Dorota Wellman straci pół miliona przez Magdę Gessler? ”Magdzie bardzo zależy. Była już u Miszczaka”

Źródło: Parenting PL

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News