Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający

Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający Źródło: unsplash/Olivia_Bauso/

Opłata za ślub, jakiej zażądał od nich duchowny, była prawie dwukrotnie wyższa od normalnej stawki w tej parafii. Ksiądz nie przyznał się, dlaczego to zrobił, jednak państwo młodzi szybko odkryli, co było tego powodem.

Na ślub czekali już od dawna. Wiele ostatnich miesięcy poświęcali na przygotowania zarówno wesela, jak i samej ceremonii zaślubin. Ponieważ zdecydowali się na ślub kościelny nie brakowało formalności, których musieli dopiąć z samym duchownym, który miał prowadzić tego dnia mszę. Para szybko zauważyła, że coś jest nie tak, jednak dopiero jakiś czas później odkryli zdumiewającą prawdę. 

Nauki przedmałżeńskie z księdzem rasistą? 

Kinga i Adam byli parą już od trzech lat, a sakramentalne "tak" powiedzieli sobie w 2017 roku. Kobieta postanowiła opowiedzieć co nieco, jak wyglądały przygotowania, a przede wszystkim nauki przedmałżeńskie. Zdradziła, że od momentu, w którym ona i jej narzeczony spotkali się z księdzem, który miał im udzielić ślubu, widzieli jego krzywe spojrzenia. 

Przyszła panna młoda od razu domyśliła się, że chodzi o kolor skóry partnera. Adam co prawda urodził się w Polsce, ale był w połowie Libijczykiem, dlatego miał nieco ciemniejszą karnację. 33-latka od razu wyczuła, że kapłan ma z tym spory problem, jednak starała się ignorować jego wrogie nastawienie do mężczyzny. 

- Wszystkie nasze przedślubne spotkania z księdzem przebiegały w innej atmosferze, niż oczekiwaliśmy. Czuliśmy, że jest coś nie tak. Często porównywał miłość między małżonkami do miłości do ojczyzny i patrzył na nas lekceważąco - przyznaje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Cena za ślub dwukrotnie większa. Powód jest oburzający

Kinga wyznaje, że postanowiła z Adamem nie przejmować się duchownym i jakoś przetrwać przygotowania do ślubu. Wszystko zmieniło się jednak podczas ich wesela, gdy w trakcie rozmowy z parą gości, dowiedzieli się czegoś nieprawdopodobnego. 

Dzisiaj grzeje: 1. 2-letni chłopiec chciał założyć sukienkę na ślub. Reakcja jego matki wprawia w osłupienie

2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

Okazało się, że kwota "co łaska", jaką zasugerował im ksiądz, była prawie dwukrotnie większa niż normalnie. Państwo młodzi nie byli w stanie ukryć swojego oburzenia, bowiem od razu dotarło do nich, że winien jest temu kolor skóry mężczyzny. Mimo to wiedzieli, że wszystko już mają za sobą, więc chcieli jak najszybciej o tym zapomnieć. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka z przerażeniem patrzyła, jak KSIĄDZ uderza niemowlakiem o chrzcielnicę. To był chrzest jak z horroru
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Nareszcie! Agnieszka Kaczorowska wyjawiła najbardziej skrywaną tajemnicę. Poznaliśmy imię jej córki
  4. 6-miesięcznie dziecko zmarło, mama zapadła w śpiączce. Dramat w warszawskim parku w końcu doczeka się rozstrzygnięcia
  5. Nie żyje reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata. Media przekazały wiadomości o nagłej śmierci piłkarza

Źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News