Słowacja świętuje! Pierwszy raz w historii ma panią prezydent

Słowacja świętuje! Pierwszy raz w historii ma panią prezydent Źródło: Fot. Pixabay.com/Ajale Andrea

Słowacja raduje się właśnie ze zwycięstwa. W kraju tym doszło do nieoczekiwanego wydarzenia, którego nikt się nie spodziewał. Obywatele świętują. Chwila ta zapisze się w historii kraju.

Słowacja jest świadkiem historycznej chwili, która wydarzyła się tam po raz pierwszy. Z pewnością będzie ona miała wpływ na przyszłe losy tego kraju. Obywatele są dumni, bo to głównie oni przyczynili się do sukcesu.

Słowacja po wyborach

W wyborach prezydenckich w Słowacji zwyciężyła Zuzana Czaputova, która to od teraz będzie piastować funkcję głowy państwa. Zwyciężyła, osiągając wynik 58,4% głosów - zostawiając daleko w tyle swojego największego przeciwnika Marosza Szefczovicza.

45-letnia prawniczka była wyraźnie podekscytowana całą sytuacją. Po ogłoszeniu wyników postanowiła przede wszystkim zwrócić się do swoich wyborców, którzy obdarzyli ją zaufaniem i oddali jej swój głos.

 - Dziękuję, że byliście ze mną, a ja obiecuję, że będę z Wami - nie kryjąc łez zaapelowała do wszystkich.

Nastroje społeczne wydają się dość optymistyczne. W mediach zaczęli się o nowej pani prezydent wypowiadać politycy.

 - Właśnie teraz potrzebujemy prezydenta, jakim jest pani Czaputova. Prezydenta, który powiedział, że sprzeciwi się złu i będzie promować sprawiedliwość. Musimy zwrócić obywatelom zaufanie do państwa. Jestem szczęśliwy, że Słowacy wybrali taką prezydent, która będzie bronić tych wartości - komentarza po zwycięstwie udzielił prasie były prezydent Słowacji Andrej Kiska.

Źródło: Onet

Następny artykuł