Słowacja nie wpuści muzułmańskich uchodźców.
Wiadomości Pikio - 21 Sierpnia 2015

Słowacja nie wpuści muzułmańskich uchodźców. "To nie ma sensu"

Rząd w Bratysławie podjął decyzję, że do kraju wpuści jedynie chrześcijańskich imigrantów. Dla muzułmanów z Afryki oraz Bliskiego Wschodu nie będzie miejsca, ponieważ jak twierdzą słowackie władze "w kraju nie ma nawet żadnego meczetu".

Słowacy w związku z unijnymi projektami zgodzili się przyjąć dwustu uchodźców. Będą to jednak tylko i wyłącznie chrześcijanie, którzy znajdują się w obozach we Włoszech, w Grecji oraz Turcji. Rzecznik słowackiego MSW Ivan Metlik poinformował opinię publiczną, że nie ma sensu przyjmować muzułmanów, ponieważ władze wątpią w możliwość zintegrowania się przybyszów ze społeczeństwem. Na Słowacji nie ma nawet jednego meczetu, co podkreślił Ivan Metlik w rozmowie z BBC. - Moglibyśmy przyjąć 800 muzułmanów, ale czy uda im się w ogóle zintegrować ze społeczeństwem? - pyta. Słowacja już została potępiona przez unijne instytucje. Rzecznika Komisji Europejskiej Annika Breithard odniosła się do sprawy sugerując, że Słowacy realizują działania dyskryminujące godząc się jedynie na przyjęcie chrześcijan. Polska zobowiązała się do przyjęcia 2000 uchodźców, czyli liczby 10-krotnie większej niż Słowacy. Polacy nie będą zapewne spoglądać na wyznanie imigrantów, choć polska prawica za tym optuje. Przybyciu muzułmanów sprzeciwiają się m.in narodowcy, Paweł Kukiz, środowisko partii KORWiN, KNP oraz Prawicy Marka Jurka.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News