Papież Franciszek w swoim przemówieniu odniósł się do problemu postrzegania uchodźców w Polsce. Pomimo kontrowersji jakie budzi ten temat w dzisiejszych czasach, podjęcie tematu przez głowę Kościoła nikogo nie dziwi. 

Papież przemówił do zebranych tymi słowami:

– Trzeba zidentyfikować przyczyny migracji z Polski, ułatwiając powrót osobom, które chcą wrócić. Jednocześnie potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu. Solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary. (…) – mówił.

– Chodzi zatem o uczynienie tego, co w naszej mocy, by ulżyć ich cierpieniom, niestrudzenie, inteligentnie i stale działać na rzecz pokoju i sprawiedliwości, świadcząc konkretnymi faktami o wartościach humanistycznych i chrześcijańskich – dodał. 

Po raz kolejny na arenie międzynarodowej poruszane jest podejście Polski do ogólnoeuropejskiego problemu migracyjnego. Tym razem słowa papieża przypadły do gustu środowiskom lewicowym i tym, które domagają się przyjęcia uchodźców. Środowiska te w ostatnich latach rzadko zgadzały się z Watykanem. Kwestia podejścia do tematu uchodźców jest nicią porozumienia między antyklerykalną częścią lewicy a Watykanem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...

Zobacz również