Dwa przerażone słonie stratowały 18 osób. Koszmar podczas uroczystości

Dwa przerażone słonie stratowały 18 osób. Koszmar podczas uroczystości Źródło: Indian Express

Słonie były przerażone. W trakcie święta, posiadającego ponad 600-letnią tradycję, doszło do niespodziewanego zdarzenia. Zierzęta wpadły w tłum gapiów, tratując 18 z nich. Wśród zmarłych są także dzieci.

Słonie doprowadziły do potwornej tragedii. W trakcie parady mającej miejsce podczas liczącego 600 lat święta, doszło do niespodziewanej sytuacji. Zwierzęta, zwykle potulne i trenowane specjalnie pod udział w uroczystości, zostały wystraszone przez huk, co spowodowało ich rozproszenie i stratowanie niewinnych i niemogących obronić się przed ciężarem zwierząt, ludzi. Cały kraj pogrążony jest w żałobie, a dwie osoby nadal przebywają w szpitalu.

Słonie zostały rozproszone. Wielka tragedia w trakcie święta

Do opisywanych zdarzeń doszło na Sri Lance. W trakcie obchodów pielgrzymki do miasta Kotte, uważanego przez część buddystów za święte, słonie, które towarzyszą imprezie od 600 lat, zostały przestraszone. Zwierzęta zaczęły tratować wiernych, zabijając 18 z nich.

Policja bada, co mogło być przyczyną takiego zachowania zwierząt, które są specjalnie przygotowywane na uroczystość i uwrażliwiane na muzykę, gwar i obecność ludzi. Możliwe, że któryś z dźwięków tak bardzo rozjuszył ssaki, które straciły kontrolę nad sobą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przerażający bilans tratowania

Według danych rządu na Sri-Lance, 18 osób, w tym dwójka małych dzieci, zostały zdeptane przez zwierzęta. Brutalną śmierć ponieśli także dosiadający garbów słoni jeźdźcy, którzy spadli ze znacznej wysokości prosto na beton.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Jak na razie wiadomo o dwóch odratowanych osobach. Ich stan na samym początku był krytyczny, ale lekarzom udało się uratować przechodnia, któremu słoń nadepnął na brzuch, a także inną osobę, która częściowo straciła słuch po uderzeniu w głowę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

źródło:Polsat News

Następny artykuł