słodycze alert GIS
Zdjęcie poglądowe Pixabay Pexels
Joanna Szwalikowska - 2 Grudnia 2020

Kupiłeś popularne słodycze? Nie wolno ich jeść, zawierają zakazaną szkodliwą substancję, jest alert GIS

Popularne słodycze zostały właśnie wycofane ze sprzedaży. Jeśli jesteś osobą, która zdążyła już dokonać zakupu, pod żadnym pozorem nie powinieneś ich spożywać. Firma Action Poland sp. z o.o. wstrzymała dystrybucję partii sezamków, w której wykryto obecność tlenku etylenu.

Słodycze firmy Action Poland sp. z o.o. zostały wycofane ze sprzedaży. W jednej z partii popularnych sezamków wykryto obecność szkodliwej dla zdrowia substancji - tlenku etylenu. Konsumenci, którzy zdołali dokonać już zakupu, pod żadnym pozorem nie powinni spożywać produktu.

Klamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuKlamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuCzytaj dalej

Popularne słodycze zawierały tlenek etylenu, substancję niebezpieczną dla zdrowia

- Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie jednej partii sezamków ze względu na wykrycie tlenku etylenu - czytamy na profilu Głównego Inspektoratu Sanitarnego. We wpisie zawarto również odnośnik do ostrzeżenia przed skażoną partią popularnych produktów.

Firma Action Poland sp. z o.o. zdecydowała, iż partia sezamków, w której wykryto tlenek etylenu, zostanie wycofana ze sprzedaży. Substancja ta ma bowiem bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Stosowanie jej w żywności jest działaniem niedozwolonym w Unii Europejskiej.

Tlenek etylenu w warunkach standardowych jest gazem, który charakteryzuje się eterowym aromatem. W warunkach normalnych zmienia się w bezbarwną ciecz. Wykazuje działania, które negatywnie wpływają na organizm człowieka, dlatego nie powinien być spożywany.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Substancja ta stosowana jest najczęściej do gazowej sterylizacji sprzętu medycznego, przypraw spożywczych czy środków farmaceutycznych. Stosuje się ją również jako środek bakterio- oraz grzybobójczy przy działaniach takich jak konserwacja książek czy podobnych przedmiotów.

Wycofany z obiegu produkt to Sesam snaps 108 g (4x27 g). Nmer partii: 09.2021.3. Data trwałości - 30/09/2021. Dystrybutorem produktu jest Kubizz B.V., dystrybutorem w Polsce - Action Poland sp. z o.o.

- Action Poland Sp. z o.o. wycofał produkt z obrotu i kontynuuje prowadzone przez Kubizz B.V. wycofanie produktu od konsumentów. Dystrybutor w Polsce poinformował odbiorców o wykrytym zagrożeniu i możliwości zwrotu kwestionowanej partii produktu, szczegóły na stronie internetowej https://www.action.com/pl-pl/biuro-obsugi-klienta/wane-informacje-o-produkcie/sezamki/ - czytamy na rządowej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Jak informuje GIS, produkt został wycofany z obrotu przez firmę Action Poland sp. z o.o., która kontynuuje działania prowadzone przez Kubizz B.V. Dystrybutor w Polsce przekazał konsumentom informację o zagrożeniu, które zostało wykryte oraz możliwości zwrotu zakupionego towaru.

Proces wycofywania prowadzony przez firmę w Polsce jest na bieżąco monitorowany przez Organy Państwowe Inspekcji Sanitarnej. Produkt wskazany w komunikacie pod żadnym pozorem nie powinien być spożywany.

słodycze Gis

Źródło zdjęcia: Główny Inspektorat Sanitarny (https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenie-publiczne-dotyczace-zywnosci-wycofanie-jednej-partii-sezamkow-ze-wzgledu-na-wykrycie-tlenku-etylenu)

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Główny Inspektorat Sanitarny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News