Na początku stycznia Polskę obiegła wiadomość, że syna Lecha Wałęsy znaleziono martwego w jego własnym domu. Choć wówczas poinformowano, że nie znaleziono śladów zabójstwa, pojawiła się masa spekulacji. Zaroiło się od plotek, jakoby syn byłego prezydenta sam odebrał sobie życie. Śledczy znów zabrali głos w sprawie.

Sam Lech Wałęsa po śmierci swojego syna mówił, że „syn nie wytrzymał psychicznie i przez pomówienia prezydenta o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa skrócił sobie życie”. Doprowadziło to do powstania ogromu plotek, według których Przemysław Wałęsa miał popełnić samobójstwo.

Nie zabrakło też teorii, według których Przemysława Wałęsę zabito, a jego śmierć miała zastraszyć byłego prezydenta. Słowem – społeczeństwo wybuchło różnymi wersjami śmierci syna Lecha Wałęsy. Prokuratura badająca sprawę postanowiła więc wytłumaczyć, co udało się ustalić.

Jak ujawnił zaangażowany w sprawę prokurator Mariusz Duszyński, według śledczych, przyczyną śmierci syna byłego prezydenta była choroba. Dla dobra rodziny nie chcą wdawać się jednak w szczegóły i nie mówią jaka.

– W toku postępowania prowadzonego w sprawie śmierci Przemysława Wałęsy pozyskano opinię sądowo-lekarską. Ustalono, że zgon nastąpił z przyczyn chorobowych. Postępowanie zostało umorzone – mówi Duszyński.

źródło: wp.pl

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

...

Zobacz również