SLD: Popieramy obecność Polski w Unii Europejskiej

SLD: Popieramy obecność Polski w Unii Europejskiej

Popieramy obecność Polski w Unii Europejskiej, nie chcemy, aby nasz kraj znalazł się na politycznych peryferiach Europy.

PiS nie prowadzi dyskusji w jaki sposób wzmocnić pozycję Polski w Unii i w ten sposób uniknąć budowania Unii dwu prędkości, woli doraźną walkę polityczną, a nie wieloletnie strategie rozwoju. Woli konflikt z opozycją, a nie próbę budowania konsensusu wokół spraw dla Polski niezwykle istotnych. Wielokrotnie sygnalizowaliśmy chęć wypracowania wspólnych celów dla naszego, kraju, które będą kontynuowane bez względu na to, kto będzie aktualnie sprawował władzę. W naszym Polskim interesie jest pozostać w Unii Europejskiej, zarówno jeżeli chodzi o kwestie gospodarcze, jak i obronne. ZOBACZ TAKŻE: Wyborcy PiS stanęli jak wryci. Kwaśniewska szokująco o Dudzie
Jesteśmy częścią UE od 1 maja 2004 r., kiedy to rząd SLD kierowany przez Leszka Millera wprowadził nasz kraj do wspólnoty. Przez te 13 lat Polska pozyskała z unijnego budżetu ponad 90 mld euro netto, 4-krotnie zwiększyła eksport, powstało ponad 2,5 mln nowych miejsc pracy, wyraźnie wzrosła siła nabywcza Polek i Polaków. Jeżeli projekt zjednoczonej Europy ma się rozwijać potrzebna jest dalsza integracja. Jednakże prawa człowieka i bezpieczeństwo socjalne musi iść w parze z demokratyzacją procesów decyzyjnych w UE. Przede wszystkim wzrost gospodarczy nie może być celem Unii Europejskiej samym w sobie, rozwój gospodarki musi służyć budowie państwa opiekuńczego. ZOBACZ TAKŻE: Spektakularny blamaż Morawieckiego w Brukseli. Kaczyński wybuchnie gniewem Europa musi zmierzyć się również z problemem rozczarowania demokracją. Świat reklamy i sprzedaży zbudował w wyborcach postawę, w której wymagają oni działania just in time. Nie da się regulować prawa w sposób poprawny, pod dyktando czasu. Populiści to wykorzystują, mówią mamy rozwiązania – teraz. Często złudne i fałszywe. Unia jest silna tylko zjednoczona, tylko w ten sposób jesteśmy wstanie oprzeć się konkurencji ze strony USA, naciskom Rosji, czy też ofensywie gospodarczej Chin. Tylko razem jesteśmy silni!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News