SLD: Nowy premier Mateusz Morawiecki ma w zanadrzu...

SLD: Nowy premier Mateusz Morawiecki ma w zanadrzu... Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Adrian Grycuk)

Nowy premier Mateusz Morawiecki ma w zanadrzu kilka pomysłów, które z pewnością ucieszą jego kolegów z wielkiego biznesu.

1. Pieniądze z likwidowanych OFE miały trafić do wpłacających składkę, ale w rzeczywistości 130 mld zł trafi do instytucji finansowych, które będą nimi spekulować. Oczywiście całe ryzyko ma ponieść przyszły emeryt.
Ile zostanie po potrąceniu prowizji, ewentualnych stratach po nietrafionych inwestycjach i krachach finansowych? Dowiemy się w dniu wypłaty emerytury. Ile zarobi wielki kapitał naszym kosztem? Na pewno dużo, 130 mld to spory kapitał. ZOBACZ TAKŻE: Wreszcie! Morawiecki ujawnia skład nowego rządu 2. Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną. Polska miała wyjść z pułapki średniego rozwoju i zgodnie z „Planem Morawieckiego” kluczem do tego miały być inwestycje w badania i rozwój, a nie dumping podatkowy. Ciągłe ulgi dla biznesu to finansowanie czyichś zysków z publicznych pieniędzy. 3. „Witamy wielkie banki w Polsce!” Mateusz Morawiecki szczyci się, iż wielkie instytucje finansowe otwierają swoje biura w Polsce, a nowy premier chce z nimi współpracować. Zapomina, iż jego własna partia cały czas krytykuje obce siły finansowe, które wysysały z naszego kraju zyski nie chcąc dawać nic w zamian. ZOBACZ TAKŻE: No i się zaczęło. Wojna Morawieckiego z Niemcami!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News