Nowy premier Mateusz Morawiecki ma w zanadrzu kilka pomysłów, które z pewnością ucieszą jego kolegów z wielkiego biznesu.

1. Pieniądze z likwidowanych OFE miały trafić do wpłacających składkę, ale w rzeczywistości 130 mld zł trafi do instytucji finansowych, które będą nimi spekulować. Oczywiście całe ryzyko ma ponieść przyszły emeryt.

Ile zostanie po potrąceniu prowizji, ewentualnych stratach po nietrafionych inwestycjach i krachach finansowych? Dowiemy się w dniu wypłaty emerytury.

Ile zarobi wielki kapitał naszym kosztem? Na pewno dużo, 130 mld to spory kapitał.

ZOBACZ TAKŻE: Wreszcie! Morawiecki ujawnia skład nowego rządu

2. Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną. Polska miała wyjść z pułapki średniego rozwoju i zgodnie z „Planem Morawieckiego” kluczem do tego miały być inwestycje w badania i rozwój, a nie dumping podatkowy.

Ciągłe ulgi dla biznesu to finansowanie czyichś zysków z publicznych pieniędzy.

3. „Witamy wielkie banki w Polsce!” Mateusz Morawiecki szczyci się, iż wielkie instytucje finansowe otwierają swoje biura w Polsce, a nowy premier chce z nimi współpracować.

Zapomina, iż jego własna partia cały czas krytykuje obce siły finansowe, które wysysały z naszego kraju zyski nie chcąc dawać nic w zamian.

ZOBACZ TAKŻE: No i się zaczęło. Wojna Morawieckiego z Niemcami!

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również