SLD zmieni nazwę? Partia rozważa nowe oblicze

SLD zmieni nazwę? Partia rozważa nowe oblicze Źródło: Screen/Youtube/Onet News

SLD poważnie zastanawia się nad zmianą nazwy. Miałoby to być symboliczna zmiana oblicza partii, w celu przyciągnięcia większej liczy wyborców. Wiele osób od lat sądzi bowiem, że to ugrupowanie polityczne ma coraz bardziej skostniałe struktury.

SLD dla wielu osób mających lewicowe poglądy jest partią, która z lewicą ma niewiele wspólnego. Ugrupowanie postanowiło wyjść na przeciw tej krytyce i odświeżyć swój wizerunek. Pierwszym krokiem zmiany oblicza ma być ewentualna nowa nazwa.

SLD rozważa zmianę nazwy

SLD kiedyś było bardzo silną częścią polskiej sceny politycznej. W ostatnich latach znaczenie tego ugrupowania zdecydowanie osłabło. Teraz w obliczu planowanej koalicji lewicowych partii, SLD poważnie myśli nad zmianą swojego wizerunku. 

W partii powstał nawet pomysł zmiany nazwy, na taką która wniosłaby powiew świeżości w polskiej polityce i pomogła zyskać więcej wyborców. Taki ruch byłby wyjściem na przeciw wszystkim krytykom partii Włodzimierza Czarzastego, których poglądy są lewicowe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nowe oblicze SLD 

Dzisiaj lewicowe partie mają zaprezentować swój sztab wyborczy. SLD zastanawia się nad tym czy nie zmienić nazwy na proste i zgrabne "Lewica". Pod takim szyldem miałaby zostać powołany komitet czterech partii: SLD, Wiosny , Razem i PPS.

Dziennikarka TOK.FM,Dominika Wielowieyska,  zwróciła uwagę na to, że takie rozwiązanie miałoby również dodatkowy atut. Gdyby lewicowe partie poszły do wyborów pod wspólną nazwą, a nie jako koalicja, żeby przekroczyć próg wyborczy wystarczyłoby jedynie pięć procent. W przypadku koalicji potrzebne byłoby przekroczenie ośmioprocentowego progu. 

-To jest jedna z opcji, którą trzeba poważnie potraktować. Ja będę za każdą opcją, która pozwoli wrócić lewicy do Sejmu. (...) To nie jest normalne, że od kilku lat w parlamencie nie ma lewicy. A przecież wiemy, że taki elektorat istnieje. Nie pozwolimy, żeby przez następne cztery lata debata polityczna w Polsce odbywała się bez udziału polityków lewicy - na temat tego planu wypowiedział się na antenie radia Krzysztof Śmiszek.

Dzisiaj grzeje: 1. Nogi ugięły się pod znaną posłanką, gdy usłyszała diagnozę dot. jej dziecka. Chciała zabić siebie i maleństwo

2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

Jeżeli SLD zdecyduje się na ten duży krok, być może zyska dzięki temu dodatkowych wyborców, którzy będą niezbędni w starciu z prawicowymi ugrupowaniami. Gest zmiany nazwy mógłby wlać w serca Polaków o poglądach lewicowych nadzieję na zmiany na polskiej scenie politycznej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Mężczyzna z siostrzeńcem wyciągnęli z wody starą torebkę. Jej zawartość wprawiła ich w osłupienie
  4. Rodzice Roksany Węgiel wzięli córkę na poważną rozmowę i powiedzieli jej kilka słów prawdy. Współpracownik 14-latki ujawnia szczegóły
  5. Do sieci trafiło zdjęcie Wiśniewskiego w objęciach Dominiki Tajner. Zostało zrobione wczoraj

Źródło: TOK.FM

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News