Donald Trump może pochwalić się składem swojej rady gospodarczej. Nie zaczął jeszcze na dobre swojej prezydentury, a już po raz kolejny wzbudził zainteresowanie mediów. Wszystko przez to, że w radzie tej znalazły się bowiem bardzo prominentne osoby.

Trump może mówić o wielkim sukcesie. Zdołał bowiem zjednać sobie takie postacie biznesu jak CEO Pepsi, Indrę Nooyi, CEO Ubera, Travisa Kalanicka czy jednego z najbardziej popularnych miliarderów świata, Elona Muska. Informację o dołączeniu tych osób do rady gospodarczej podał sam Biały Dom.

Forum Strategiczne i Polityczne Prezydenta zwane potocznie radą gospodarczą to nowy organ w polityce USA. Ten został powołany w celu prowadzenia efektywnej i spójnej polityki przez przyszłego prezydenta Donalda Trumpa. Organ ten wpisane ma za jeden ze swoich celów „uczynienie Ameryki znów wielką”, zgodnie z hasłem miliardera z kampanii prezydenckiej.

Co ciekawe, Elon Musk, który zasiądzie w radzie Trumpa, jeszcze podczas kampanii prezydenckiej krytykował kandydata republikanów. Jak mówił Musk, Trump „nie jest odpowiednią osobą” na stanowisko prezydenta USA.

 – Myślę, że on nie jest odpowiednią osobą do bycia prezydentem – komentował kandydaturę Trumpa Elona Musk.

Warto dodać, że w środę Donald Trump spotkał się z najważniejszymi przedsiębiorcami branży technologicznej USA. W spotkaniu, które miało na celu omówienie problemu towrzenia miejsc pracy i wprowadzania innowacji wzięli udział tacy ludzie jak dyrektor generalny Amazona, Jeff Bezos, dyrektor generalny Apple, Tim Cook czy prezes Microsoftu, Satya Nadella.

pt

...

Zobacz również