Były poseł Platformy Obywatelskiej i były minister transportu w rządzie Donalda Tuska przegrał proces z tygodnikiem „WPROST”, który opisał powiązania polityka z firmą CAM MEDIA realizującą zlecenia dla ministerstw.

Tygodnik „WPROST” opisał powiązania Sławomira Nowaka z firmą CAM MEDIA, która realizowała zlecenia od polskich ministerstw, spółek skarbu państwa i samej partii Donalda Tuska, Platformy Obywatelskiej. Po publikacji artykułu były polityk PO złożył w sądzie pozew przeciw tygodnikowi, który jego zdaniem podał nieprawdziwe informacje dotyczące koleżeńskich stosunków z właścicielami firmy i rzekomego przyjmowania od nich  „upominków”.

Sławomir Nowak domagał się od „WPROST” wypłacenia zadośćuczynienia w wysokości 30 tysięcy złotych jednak warszawski sąd okręgowy odrzucił w całości pozew byłego polityka Platformy.

Zdaniem sądu Nowak musi się liczyć z tym, że będąc politykiem, który nawiązuje bliskie związki z właścicielami firm realizujących rządowe zlecenie będzie celem krytyki i sugestii dotyczących jego „niezależności”. Jak podkreślił również sąd z zaskarżonego przez Nowaka tekstu – wbrew temu co twierdzi sam Nowak – nie wynika, że dopuścił się on przestępstw.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: niezalezna

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.