Nitras pokonał w sądzie Cenckiewicza. W procesie o 3 memy

Nitras pokonał w sądzie Cenckiewicza. W procesie o 3 memy Źródło: youtube.com/ FAKT24.PL

Sławomir Nitras wygrał ważny dla siebie proces. Poseł Platformy Obywatelskiej wystąpił przeciwko Sławomirowi Cenckiewiczowi. Historyk, który zarzucał Nitrasowi "złodziejstwo", zdaniem sądu naruszył dobre imię i wizerunek parlamentarzysty, poprzez wstawianie obraźliwych memów w mediach społecznościowych.

Sławomir Nitras zwyciężył w ważnym dla siebie procesie. Poseł Platformy Obywatelskiej zapowiedział wytoczenie procesu przeciwko powiązanemu ze środowiskami prawicy Sławomirowi Cenckiewiczowi. Powodem spotkania mężczyzn w sądzie były ataki personalne, słowne skierowane w kierunku parlamentarzysty. Cenckiewicz zarzucał politykowi nieuczciwość, a także "złodziejstwo" i robił to za pomocą memów. Sąd przyznał rację Nitrasowi, ale wiele wskazuje na to, że strony konfliktu jeszcze raz spotkają się na wokandzie.

Sławomir Nitras wygrał pozew. Poseł zwyciężył z memami

Poseł PO od kilku tygodni uskarżał się na zachowanie Sławomira Cenckiewicza, który za pomocą swoich mediów społecznościowych zamieszczał treści nieprzychylne parlamentarzyście w postaci memów. Parlamentarzysta i historyk spotkali się w szczecińskim sądzie, który uznał roszczenia posła za zasadne.

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

- Co najmniej jeden z memów sugeruje, że powód jest złodziejem. Sugestia ta jest wyraźna. Umieszczenie na cudzym zdjęciu napisu z cytowaniem treści paragrafu miało osiągnąć właśnie ten konkretny cel. To nigdy nie jest żart, to nigdy nie jest satyra […]. Nie można nikogo nazywać złodziejem ani posądzać o bycie złodziejem, jeżeli nie ma dowodów na to, że ktoś jest złodziejem – stwierdziła sędzia Joanna Kitłowska-Moroz, prowadząca rozprawę

Według wyroku Cenckiewicz będzie musiał wpłacić 5 tysięcy złotych dla szczecińskiego hospicjum, a także zamieścić na swoich mediach społecznościowych wpis o treści; "W informacjach publikowanych przeze mnie na portalu Twitter zawarłem nieprawdziwe insynuacje dotyczące posła Sławomira Nitrasa, jakoby dopuścił się w trakcie pełnienia swoich obowiązków przestępstwa. Moje wpisy zawierają nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste Sławomira Nitrasa sugestie, w związku z czym za swoje publikacje przepraszam".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cenckiewicz zapowiada apelację

Sławomir Cenckiewicz uważa jednak, że rozprawa wyglądała zupełnie inaczej i sąd był bliski uznania roszczenia Nitrasa za niezasadne. Przedstawiciel środowisk prawicowych już teraz zapowiada apelację.

- Przegrałem w połowie - sąd uznał podanie 1 memu z trzech wpisów za obraźliwe dla Nitrasa. I obniżył o połowę kwotę roszczenia. Uważajcie na wpisy i podawanie memów! Będzie apelacja! Nie ma zgody na taką hucpę! - napisał historyk na swoim Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

Źródło: Na Temat

Następny artykuł