Neumann komentuje taśmy ujawnione przez PiS. "Żałuję jedynie, że tyle na nich przeklinam"

Neumann komentuje taśmy ujawnione przez PiS. "Żałuję jedynie, że tyle na nich przeklinam" Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Sławomir Neumann skomentował taśmy, które zostały ujawnione przez Telewizję Polską. Uważa, że nie powiedział na nich nic złego, jedynie ma sobie za złe, że aż tyle przeklina.

Sławomir Neumann znalazł się w centrum uwagi po tym, jak TVP opublikowało taśmy z jego prywatnych rozmów w biurze poselskich. Bagatelizował w nich rolę KOD-u, wypowiadał się w ostrych słowach o Tczewie oraz mówił o szczegółach obecności w Platformie Obywatelskiej. Partia rządząca rozpętała wokół nagrań ogromną burzę, natomiast polityk opozycji zachowuje spokój.

Sławomir Neumann sprostował słowa na taśmie

- Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem. [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę - miał powiedzieć Neumann na taśmach.

Polityk odniósł się teraz do taśm, mówiąc, że nie miał na myśli mieszkańców Tczewa. W ten sposób krytykował lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej, którzy mieli być nieustannie skonfliktowani. Kłótnie nie podobały się Neumannowi, dlatego w bardzo ostrych słowach chciał je skrytykować. Jak również zaznaczył - osoba, która upubliczniła nagrania, została już wcześniej wyrzucona z PO.

Sławomir Neumann wyjaśnia, co sądzi o KOD. Przede wszystkim żałuje, że tak dużo przeklina

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szef klubu poselskiego PO-KO sprostował również swoją wypowiedź dotyczącą Komitetu Obronu Demokracji. Stwierdził, że chciał w rozmowie po prostu zaznaczyć, że KOD na ten moment nie jest żadną, realną siłą polityczną.

- Chodziło mi o to, że KOD jest opozycją uliczną. KOD nie stał się partią polityczną, jest ruchem społecznym. W tym sensie mówiłem, że nie są siłą polityczną - mówił Sławomir Neumann.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski piosenkarz miał poważny wypadek. Prawie skończyło się tragedią
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Polityk żałuje jednak jednej rzeczy. Nie jest zadowolony z tego, że tak dużo przeklina na nagraniu. Jak sam stwierdził - od jakiegoś czasu stara się ograniczać, ale nie zawsze mu to wychodzi - tak jak to było na rozmowie zarejestrowanej w 2017 roku. Dodał również, że rozmowa była prywatna i została nagrania nielegalnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zjedli SKAŻONE MIĘSO, dwie osoby nie żyją. Cała firma do zamknięcia
  2. Beata Kozidrak wyjawiła smutną tajemnicę. Trudno uwierzyć, że tyle czasu milczała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Jest nagranie. Mężowi Meghan Markle puściły nerwy przy wszystkich
  5. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka

Źródło: Natemat

Następny artykuł