Wiceminister środowiska: Ekolodzy są wrogami chrześcijaństwa, chcą wyeliminować człowieka

Wiceminister środowiska: Ekolodzy są wrogami chrześcijaństwa, chcą wyeliminować człowieka Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Sławomir Mazurek, jako wiceminister środowiska, powinien bardziej uważać na słowa? Właśnie wywołał w sieci burzliwą dyskusję, kiedy to z jego słów można było wywnioskować, że to ekolodzy zagrażają chrześcijaństwu i wszystko zmierza do tego, że chcą wyeliminować człowieka.

Sławomir Mazurek powiedział coś, co zszokowało wszystkie możliwe osoby - od ekologów, przez chrześcijan, aż do tysięcy internautów. Według obecnego wiceministra środowiska, ekolodzy są poważnym zagrożeniem dla świata i chrześcijan. Co więcej, Mazurek podał bardzo konkretne argumenty na poparcie swojej tezy. 

Sławomir Mazurek bez ogródek opowiada o swoich obawach

- Dominujący dziś publicznie nurt ekologii cierpi na coś, co nazwałbym błędem antropologicznym. W tej wizji przyroda jest ważniejsza od człowieka. Tymczasem w naszej cywilizacji, która wyrosła na fundamencie Biblii, to człowiek jest koroną stworzenia - powiedział w wywiadzie dla Tygodnika "Sieci".

Jak wynika z jego słów, oparta na chrześcijaństwie ekologia powinna brać na swoje barki odpowiedzialność za przyrodę. Z kolei "ta zła" ekologia przyjmuje założenia, że człowiek to szkodnik, działający negatywnie na ekosystem i zauważalny jest fakt, że ekolodzy uważają przyrodę za ważniejszą od człowieka, czyli "korony stworzenia". Według Stanisława Mazurka, dzisiejsza ekologia skupia się jedynie na zrealizowaniu konkretnych interesów.

Sławomir Mazurek nie uważał na biologii? 

Nie bez znaczenia jest też wypowiedź, że "ekologia jest wykorzystywana do ataków na Polskę z powodów ideologicznych". Według internautów Stanisław Mazurek mógł nie uważać na lekcji biologii przez swoją wypowiedź:

- Człowiek jako jedyna istota funkcjonuje bowiem w trzech ekosystemach naraz: przyrodniczym, kulturowym i tym, który składa się na jego ludzką niepowtarzalność egzystencjalną, duchową i psychiczną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak analizuje Oko Press, nie tylko człowiek potrafi tworzyć kulturę na ziemi. Potrafią to również człekokształtne, a nawet ptaki. Jest to powszechnie wiadome i przeanalizowane przez dziesiątki naukowców. W swojej dalszej wypowiedzi wiceminister środowiska nie wytłumaczył, co ma oznaczać dominujący nurt ekologii.

Dzisiaj grzeje: 1. Nogi ugięły się pod znaną posłanką, gdy usłyszała diagnozę dot. jej dziecka. Chciała zabić siebie i maleństwo

2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

Być może ma na myśli sprzeciw wobec wycince lasów, wybijaniu dzików, a może chodzi o trend, w którym wszystkie plastikowe rzeczy zostają zastąpione przyjaznymi naturze zamiennikami. Jednak żadna organizacja i żaden z ekologów nie mówią głośno i nie epatują hasłami, że to człowiek jest szkodnikiem i powinno się go pozbyć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Nagły niespodziewany zwrot akcji w małżeństwie syna Zenka Martyniuka. Radosne nowiny, które ścinają z nóg
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. 20-letnia Julia Wieniawa pokazała gdzie mieszka. Nie każdy chciałby żyć w takich warunkach

Źródło: Oko Press

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News