Stworzył kultową rozrywkę dla milionów Polaków. Nie żyje

Stworzył kultową rozrywkę dla milionów Polaków. Nie żyje

Początek tego roku zapisze się w historii czarnymi zgłoskami. Dotarły do nas informacje o śmierci kolejnej osobistości, która na zawsze odmieniła życia wielu Polaków. W wieku 56 lat zmarł Sławomir Janowicz, który wprowadził do naszego kraju kultową rozrywkę.

Wielu było w naszym kraju wizjonerów, którzy myśleniem wyprzedzali swoje czasy. Sławomir Janowicz był jedną z takich osób i nigdy nie poddawał się w dążeniu do wcześniej obranych celów. Niestety jego największa życiowa batalia ostatecznie zakończyła się porażką. Śmierć zabrała go z tego świata po długiej walce z chorobą. Zmarł mając zaledwie 56 lat.

Nie żyje Sławomir Janowicz

Sławomir Janowicz był osobą, która w niewyobrażalnym stopniu ukształtowała w naszym kraju rynek gier losowych i zakładów. Jako jeden z pierwszych umożliwił Polakom grę na automatach na wielką skalę. - Sławek był osobą nietuzinkową w branży hazardowej. Jako jeden z pierwszych, po zmianach ustrojowych jakie nastąpiły pod koniec lat 80-tych, zainteresował się możliwościami jakie dawał wtedy wolny rynek. Był prekursorem tego rodzaju rozwoju eksploatacji automatów do gry, osiągając w tym trudnym biznesie swoiste wyżyny - można przeczytać w pożegnaniach na portalu e-play.pl. Firma, którą tworzył przez długi czas odnosiła wielkie sukcesy w swoim sektorze. Mowa oczywiście o popularnej Fortunie, która przez niemal 10 lat kontrolowała znaczną część rynku gier losowych. Sławomir Janowicz zawsze dążył do pełnej legalizacji i prywatyzacji działalności podobnych do jego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Sławomir Janowicz bardzo mocno cenił sobie w życiu zasady. Dlatego też ze współpracownikami łączyły go wieloletnie kontakty. Założyciel Fortuny podkreślał, że zaufanie jest dla niego rzeczą świętą. Środowisko zebrane wokół niego zawsze podkreślało, że pomimo tak wielkiego sukcesu jaki osiągnął, zawsze pozostawał osobą skromną i trzeźwo patrzącą na życie. - Jego nietuzinkowość polegała na futurystycznym i racjonalnym podejściu do prowadzonych spraw i konsekwentnym realizowaniu swoich planów. Osiągając w tym wyżyny był jednocześnie osobą skromną i nie dążącą do publicznego rozgłosu - napisał Iwo Bulski. Sławomir Janowicz aktywnie działał w lokalnej społeczności. Na początku lat dwutysięcznych sprawował m.in. funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Nadchodzą ogromne zmiany w PKO BP. Nie wszystkim klientom się to spodoba 
  2. Dziennikarka ujawniła, dlaczego naprawdę odszedł Owsiak. „Osoba związana z WOŚP” 
  3. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  4. Śmierć Anny Jantar do dziś budzi ogromne emocje. Nowe szczegóły tragicznej śmierci
  5. Jackowski przewidział, co stanie się 1 lutego. Chodzi o losy całego świata 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News