Ruszyła zbiórka pieniędzy dla strajkujących nauczycieli. Ogromne kontrowersje, internauci podzieleni

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla strajkujących nauczycieli. Ogromne kontrowersje, internauci podzieleni

Sławomir Broniarz jest głównym organizatorem i twarzą odbywającego się strajku nauczycieli. Niedawno poinformował, że uruchomiono zbiórkę pieniędzy dla protestujących. W mediach społecznościowych ponownie zawrzało.

Wiele osób wyraża opinię, że Sławomir Broniarz powoli przestaje panować nad strajkiem, który rozpoczął. Przedłużające się nieustannie negocjacje pomiędzy Związkiem Nauczycielstwa Polskiego a rządem w dalszym ciągu nie doprowadziły do porozumienia, a napięcie związane z egzaminami gimnazjalnymi jeszcze bardziej podkręca emocje, których i tak już nie brakuje. Członek zarządu ZNP niedawno stwierdził na dodatek, że potrzebna jest zbiórka pieniędzy dla nauczycieli, którzy nie przychodzą do pracy aby móc strajkować.

Taka zbiórka już została zorganizowana i niektórzy wpłacają na nią pieniądze, jednak kuriozum całej sytuacji sprawia, że podziały nabierają na sile. Nabierają jej również opinie o politycznym celu protestów. Całą akcję ogłoszono podczas konferencji prasowej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Sławomir Broniarz szokuje. Ogłosił zbiórkę pieniędzy dla protestujących

Komunikat pojawił się również na Twitterze ZNP.

- Nauczyciele codziennie wspierają nasze dzieci i wnuki. Teraz to oni potrzebują wsparcia, bo strajkując tracą swoje zarobki. Wspierasz nauczycieli? Możesz dokonać wpłaty na "Fundusz strajkowy" ZNP - głosił komunikat.

W odpowiedzi pojawiło się wiele krytyki, wobec członków zarządu, którzy sami dysponując ponad pięciokrotnie wyższymi zarobkami niż przeciętny nauczyciel, zorganizowali strajk, by teraz prosić ludzi o daninę.

Sławomir Broniarz ogłosił, że to własnie z tego funduszu będą wypłacane pieniądze dla uczestników strajku, którzy ponoszą straty z racji nie przyjścia do pracy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Będziemy chcieli przynajmniej tej części, która na tym wydarzeniu najwięcej straciła, a nie uda jej się uzyskać całości od samorządów zadośćuczynienia finansowego, przynajmniej w części zaspokoić ich oczekiwania, a przede wszystkim wyrównać utracone środki - powiedział podczas konferencji prasowej Sławomir Broniarz.

Kontrowersje wokół kolejnych planów strajkujących

Jego słowa wywołały mnóstwo kontrowersji, nawet w środowisku nauczycielskim. Wiele osób uważa, że takie wydarzenie nie powinno mieć w ogóle miejsca, jednak nie można nikomu zabronić dokonywać dobrowolnej wpłaty. Zwłaszcza w obliczu ostatnio upublicznionych informacji o możliwości bojkotu egzaminów maturalnych - co dziś było szeroko komentowane przez dziennikarzy - akcja ta wydaje się być nie na miejscu. Jednak jeszcze wiele może się wydarzyć i niewykluczone że - jeśli zbiórka pieniędzy okaże się sukcesem - strajk potrwa znacznie dłużej niż zakładano.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Szaflarska zostawiła po sobie ogromny majątek. Kto odziedziczy 7-cyfrową sumę?
  2. Mama Anny Popek miała poważne problemy zdrowotne? „Całkiem opadła z sił”
  3. Zapłakana nastolatka dla chorego na raka taty zrobiła co się tylko dało. Wstali wszyscy, jurorzy i publika
  4. Gwiazda Polsatu pozbierała się po nagłym pęknięciu tętniaka w mózgu. "Chce zostać mamą"
  5. Aneta z "Na Wspólnej" w szale! Wszystko przez Darka

źródło: TVN

Następny artykuł