ZNP właśnie podało wyniki głosowania. Wiadomo, jaki los spotka Sławomira Broniarza

ZNP właśnie podało wyniki głosowania. Wiadomo, jaki los spotka Sławomira Broniarza Źródło: .

Sławomir Broniarz znany jest z tego, że uważnie patrzy politykom na ręce i rozlicza ich z obietnic. Nie spodobało mu się expose premiera Morawieckiego, który obiecywał ulepszenia w szkołach ale ani słowem nie wspomniał o podwyżkach dla nauczycieli. Teraz ZNP podjęło na temat Broniarza bardzo ważną decyzję.

Sławomir Broniarz został ponownie wybrany prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego. ZNP właśnie podało wyniki głosowania, co może oznaczać, że nauczyciele wciąż stawiają na konfrontacje z rządem. Broniarz znany jest ze swojego twardego, niezmiennego stanowiska względem przeróżnych innowacji, które rząd ma w zanadrzu dla polskich szkół i raz po raz powtarza, że elektroniczne tablice czy laptopy dla dzieci niczego nie zmienią, jeżeli nauczyciele wciąż nie będą dostawać odpowiednich pensji.

Sławomir Broniarz po raz kolejny liderem ZNP

To już szósta kadencja Broniarza na tym prestiżowym stanowisku. Potrwa ona kolejne cztery lata, czyli do 2024 roku. Jest to jednocześnie sygnał dający do zrozumienia zarówno politykom, jak i społeczeństwu, że batalia pedagogów o godniejsze warunki zatrudnienia wcale nie schodzi na dalszy plan.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sławomir Broniarz konsekwentnie przypomina politykom o tym, że obecny stan polskiego szkolnictwa to w dużej mierze "zasługa" niskich wynagrodzeń, które w żaden sposób nie zachęcają nauczycieli do pracy. Zdaniem wielu wręcz zmuszają one ich do przystawania na bardzo niekorzystne warunki. 

Sławomir Broniarz jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego, a także podyplomowych studiów z historii oraz marketingu i zarządzenia. Skończył 61 lat. Całe życie powiązał z edukacją - był nauczycielem historii, dyrektorem szkoły podstawowej, a potem zespołu szkół zawodowych.

Przewodniczy nauczycielom już od wielu lat

Polskie szkolnictwo zna "od podszewki". W strukturach Związku Nauczycielstwa Polskiego zaczynał jako prezes gminnego oddziału. Potem został awansowany do prezesa okręgu wojewódzkiego. W latach 1994 - 1998 sprawował funkcję wiceprezesa ZNP, a od 1998 roku sprawuje już funkcję prezesa.

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

ZNP to najstarszy i najbardziej liczny związek zawodowy działający w oświacie. Należy do niego ponad 200 tys. osób, od pedagogów szkolnych, po pedagogów z jednostek specjalnych. Walczy nie tylko o prawa nauczycieli, ale też o prawa dzieci do godnych warunków do nauki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaniepokojeni goście zgłosili, że z pokoju obok dochodzą dziwne dźwięki. Gdy pracownik zajrzał do środka niemal zemdlał
  2. Genialny przepis na rosół po staropolsku według sekretnej receptury naszych babć. Zawiera sekretny składnik, dzięki niemu smak jest rewelacyjny
  3. Dziecko pomagało pochować zamordowanego tatę. Nagle powiedziało jedno słowo, które ścięło z nóg wszystkich żałobników
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News